26 січня 2023, 17:57

ВРП надала ВККС інформацію для формування суддівського досьє понад п’яти тисяч суддів

Пресслужба ВРП

Секретаріат Вищої ради правосуддя підготував та надав Вищій кваліфікаційній комісії суддів України інформацію в електронному вигляді щодо загальної кількості скарг, які надійшли до ВРП та Вищої ради юстиції за 2014-2021 рр. щодо 5249 суддів. Про це повідомила пресслужба ВРП.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП відновила авторозподіл справ, крім дисциплінарних скарг".

Зокрема, першочергово надавалася інформація щодо суддів, п’ятирічний строк призначення яких на посаду закінчився; суддів, щодо яких Вищою радою правосуддя відмовлено у внесенні подання про звільнення з посади судді; тих, які продовжують участь у конкурсі на посаду судді Вищого суду з питань інтелектуальної власності та Апеляційної палати Вищого суду з питань інтелектуальної власності (загалом стосовно 591 судді).

Так, згідно з ч. 1 ст. 93 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" ВККСУ забезпечує ведення суддівського досьє. Суддівське досьє має містити копії всіх рішень, прийнятих щодо судді Вищою радою правосуддя, Вищою радою юстиції, та інформацію про дисциплінарну відповідальність судді. Інформація про дисциплінарну відповідальність судді включається до суддівського досьє за відповідним повідомленням ВРП.

ВККСУ звернулася у серпні 2022 року до Вищої ради правосуддя з проханням надати інформацію щодо кількості дисциплінарних скарг щодо кожного судді окремо з розбивкою по роках, додавши список таких суддів. Тому з 2017 року ВРП систематично надсилає до ВККСУ повідомлення про рішення, прийняті Дисциплінарними палатами у дисциплінарних провадженнях та Вищою радою правосуддя за скаргами на рішення у дисциплінарних справах стосовно суддів з долученням копій відповідних рішень.

Також надсилалася інформація за табличною формою, запропонованою ВККСУ, щодо прийнятих членами Ради ухвал про залишення без розгляду скарг на дії суддів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати