20 березня 2015, 10:48

ВР ухвалила закон про суспільне мовлення

Укрінформ

Верховна Рада ухвалила законопроект, який забезпечує діяльність суспільного телебачення і радіомовлення України. Відповідне рішення підтримали 256 нардепів, передає Укрінформ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Закон визначає, що суспільне телебачення і радіомовлення України утворюється у формі публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України", 100% акцій якого належать державі.

Документ визначає також, що утворення Національної суспільної телерадіокомпанії України здійснюється за рішенням Кабміну відповідно до законодавства з урахуванням особливостей, визначених цим законом.

Згідно з законом, Національна суспільна телерадіокомпанія України здійснює мовлення не менш, ніж на двох загальнонаціональних каналах мовлення багатоканальної ефірної телемережі (суспільно-політичному та культурно-освітньому), на регіональних каналах мовлення багатоканальної ефірної телемережі та не менше, ніж на трьох загальнонаціональних ефірних радіоканалах (суспільно-політичному, культурно-освітньому, молодіжному).

Законодавчий акт також передбачає що до наглядової ради НСТУ входять по одному представнику від депутатських фракцій і груп Верховної Ради України поточного скликання та 9 членів від громадських об'єднань та асоціацій.

Водночас редакційна рада НСТУ формується з числа працівників цієї телерадіокомпанії також у складі 15 осіб: 5 осіб призначають наглядовою радою НСТУ, ще 5 - обираються загальними зборами творчого колективу НСТУ, інші 5 осіб призначатимуть на конференції редакційних рад регіональних підрозділів НСТУ.

Статутний капітал Національної суспільної телерадіокомпанії України формується за рахунок майна юридичних осіб.

Як зазначила автор законопроекту Вікторія Сюмар, в його основі покладено гарантії "незалежного мовлення та убезпечення його від приватизації".

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати