21 серпня 2015, 10:23

ВР на засіданні 31 серпня розгляне в першому читанні зміни до Конституції щодо децентралізації - Гройсман

Інтерфакс-Україна

Позачергове засідання Верховної Ради, на якому буде розглянутий в першому читанні проект президентського закону про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації, відбудеться 31 серпня, повідомив спікер українського парламенту Володимир Гройсман.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


"Після консультацій з народними депутатами ми прийняли рішення, що це (позачергове засідання - ред.) відбудеться 31 серпня, коли ми розглянемо законопроект про внесення змін до Конституції відносно децентралізації влади", - сказав В. Гройсман в інтерв'ю "5 каналу", оприлюдненому в четвер увечері.

Спікер Верховної Ради зазначив, що де-юре це останній день поточної сесії парламенту, коли може відбутися засідання.

Як повідомлялося, на сайті українського парламенту 15 липня було оприлюднено президентський проект закону про внесення змін до Конституції України стосовно децентралізації влади з позначкою "допрацьований". Найважливішою відмінністю допрацьованого законопроекту від першої редакції, зареєстрованої у Верховній Раді 1 липня, є положення про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей визначаються окремим законом. Якщо в першій редакції це положення було закріплене в перехідних положеннях законопроекту, то в редакції від 15 липня пропонується закріпити цю норму в розділі XV перехідних положень самої Конституції України.

Верховна Рада 16 липня прийняла постанову про спрямування до Конституційного суду президентського законопроекту про внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади. Представлення надійшло до КС 17 липня.

31 липня суд визнав законопроект відповідним вимогам ст. 157 і 158 Основного закону.

Тепер Верховна Рада України повинна поставити на розгляд питання підтримки змін до Конституції України в частині децентралізації ще на поточній сесії (для цього потрібно 226 голосів "за").

Зміни до Конституції України в частині децентралізації влади можуть бути ухвалені на наступній сесії, для цього потрібно 300 голосів на підтримку.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати