02 квітня 2021, 14:20

Вперше за рік бізнес покращив оцінку свого економічного стану, – результати опитування

Прес-служба НБУ

Бізнес у березні поліпшив оцінки економічного стану своїх підприємств та перспектив діяльності у відповідь на сприятливу зовнішню кон’юнктуру та підвищення внутрішнього попиту. Про це свідчить індекс очікувань ділової активності (ІОДА), який розраховує Національний банк на щомісячній основі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Ефект пандемії Covid-19: цифрові технології — ключ до розвитку бізнесу"

Повідомляє прес-служба НБУ.

Так, за березень 2021 року він становив 51.4 порівняно з 48.8 у лютому. Уперше з лютого минулого року очікування підприємств перевищили рівноважне значення (50 пунктів).

У березні підприємства всіх секторів, залучених до щомісячного опитування, оптимістичніше оцінили результати своєї діяльності. При цьому секторальні індекси підприємств промисловості, торгівлі та сфери послуг перетнули нейтральний рівень.

Підприємства промисловості другий місяць поспіль демонструють найвищі серед інших секторів оцінки власних економічних перспектив: у березні секторальний індекс зріс до 52.3 із 50.3 в лютому. Підприємства промисловості поліпшили свої очікування щодо обсягів виготовлення продукції й нових замовлень, у тому числі експортних.

Підприємства сфер торгівлі та послуг також поліпшили оцінки своїх економічних результатів: індекси обох секторів зросли у березні до 52.2 у підприємств торгівлі та до 51.4 у підприємств сфери послуг з 49.0 у лютому. Поліпшення очікувань щодо обсягів нових замовлень, товарів для продажу та послуг свідчить про подальше відновлення роботи цих секторів.

Підприємства будівництва (будівництва житла), попри найнижчі оцінки, пом'якшили песимістичні очікування на тлі сезонного пожвавлення діяльності. Індекс сектора в березні поліпшився до 40.6 з 35.3 в лютому. Будівельники поліпшили свої очікування щодо обсягів будівництва, закупівлі сировини та матеріалів, а також доступності підрядників.

Підприємства всіх секторів прогнозують зростання цін на власну продукцію/послуги на тлі подорожчання сировини і товарів постачальників та поки не очікують на збільшення чисельності своїх працівників.

Щомісячне опитування підприємств проводилося з 03 до 24 березня 2021 року. В опитуванні взяли участь 269 підприємств. Серед опитаних підприємств 40.5%  – компанії промисловості,  30.1% – сфери послуг, 25.7% – торгівлі, 3.7% – будівництва. 34.2% респондентів – великі підприємства, 28.6% – середні, 37.2% – малі.

39.6% опитаних підприємств здійснюють експортні та імпортні операції, 10.0% – здійснюють лише експортні операції, 16.4% – лише імпортні операції, 34.2% – не здійснюють зовнішні економічні операції.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати