07 серпня 2015, 16:41

Вощевський просить писати йому про корупцію в Держекоінспекції

Урядовий портал

Нова Екоінспекція відійде від карательних функцій до превентивної діяльності, людський фактор у роботі нової структури буде зведений до мінімуму на користь дистанційного контролю технічними засобами. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський, інформує Урядовий портал.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Зранку доповіли про чергового хабарника, цього разу спіймали на хабарі у 10 000 грн. у Київській області, – написав Валерій Вощевський. – Я не вірю, що хабарництво є лише на рівні звичайних інспекторів! Таких порушників, вірогідно, покриває їх обласне керівництво та деякі посадові особи центрального апарату Державної екологічної інспекції. Діє ціла схема, що існує багато років та чинить спротив будь-яким змінам».

За його словами, цей факт – чергове підтвердження, що система екологічного контролю в Україні прогнила, і її час кардинально змінювати. «Для цього нам потрібно оперативно і, головне, продумано реформувати Держекоінспекцію», – підкреслив Віце-прем’єр-міністр України.

«Мені розповіли, як деякі керівники цієї інспекції на місцях сприйняли інформацію, що існуючу екологічну інспекцію буде ліквідовано та створено принципово новий єдиний контролюючий орган у сфері довкілля. Люди, які роками будували корупційні схеми, відразу згадали, наскільки важливою для довкілля є їхня робота, та почали кампанію дискредитації ідеї ліквідації інспекції, у т.ч. через наближені громадські організації та ЗМІ, показове розкриття різних справ, але при цьому продовжили хибну традицію поборів», – зауважив Валерій Вощевський.

Як наголосив Віце-прем’єр-міністр України, абсолютно нова структура візьме на себе функції Держекоінспекції і 7 інших державних органів, що наразі фактично дублюють деякі функції з перевірки дотримання природоохоронного законодавства.

Урядовець підкреслив, що у новій Екоінспекції знайдеться місце професійним та відданим співробітникам діючої Державної екологічної інспекції, які пройдуть спеціальне тестування та підтвердять свою кваліфікацію, але переважна більшість залишиться поза новою структурою.

Віце-прем’єр-міністр України закликав громадян повідомляти йому у Facebook або на електронну пошту: newecoinspector@gmail.com про відомі факти вимагання неправомірної вигоди з боку чиновників у сфері екології. «Я особисто буду просити Міністра внутрішніх справ та Голову Служби безпеки здійснювати перевірку такої інформації їх компетентними співробітниками», – підкреслив Валерій Вощевський.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати