08 серпня 2020, 11:15

ВОІВ і CISAC: нова угода на підтримку діяльності організацій колективного управління

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

30 липня Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) та Міжнародна конфедерація товариств авторів і композиторів (CISAC) оголосили про важливе досягнення в процесі співпраці між двома організаціями, що має особливе значення для організацій колективного управління (ОКУ), які представляють інтереси авторів в країнах, що розвиваються. Організації колективного управління (ОКУ) представляють інтереси правовласників. Вони також документально оформляють твори, виконання та фонограми, видають ліцензії на використання репертуару, стягують плату, діючи від імені правовласників, і виплачують їм роялті.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Nord Stream 2.: Відомство з конкуренції Польщі наклало на Газпром штраф 213 млн. злотих".

Генеральний директор ВОІВ Френсіс Гаррі (Francis Gurry) і Генеральний директор CISAC Гаді Орон (Gadi Oron) підписали угоду, яка дозволить ОКУ управляти репертуаром і ділитися ним з ОКУ в інших країнах, використовуючи міжнародну базу даних про репертуар CISAC CIS-Net.

 Відповідно до цієї угоди ОКУ, що є членами CISAC,  використовують новий програмний засіб WIPO Connect, розроблений ВОІВ для ОКУ в країнах, що розвиваються, отримають доступ до вдосконалених засобів та більш широкі технічні можливості для участі в роботі мережі міжнародних інформаційних систем CISAC. Ця програма розроблена спеціально для того, щоб розширити міжнародне охоплення ОКУ і сприяти підвищенню доходів авторів і видавців, чиїми правами управляють ці ОКУ.

Нове партнерство між CISAC і ВОІВ засноване на угоді про метадані, укладеній в цьому році між ВОІВ і SUISA, ОКУ, які представляють інтереси швейцарських авторів і є членом CISAC. Відповідно до цієї угоди товариства, що є користувачами WIPO Connect, отримують доступ до системи IPI, глобальної системи ідентифікації авторів, композиторів і видавців, керованої SUISA від імені CISAC. Завдяки цій угоді, а також новій угоді, тільки що укладеній з CISAC, користувачі WIPO Connect зможуть ділитися даними про національні репертуари з використанням міжнародних систем обміну інформацією, керованих CISAC. Це допоможе точно визначати в міжнародному масштабі репертуар авторів і композиторів, які є членами товариств, користуються WIPO Connect, і забезпечить отримання ними належної винагороди.

«Я вітаю укладання цих угод, які дозволять Організаціям колективного управління правами в усіх державах-членах ВОІВ брати участь у глобальній інфраструктурі авторського права і стежити за тим, щоб автори і композитори отримували винагороду за свою музику, виконувану за кордоном», - сказав пан Гаррі. Він додав, що «ВОІВ і CISAC вже давно і плідно співпрацюють, і ми об'єднані спільною метою - сприяти тому, щоб творчі галузі вносили свій внесок у соціально-економічний і культурний розвиток. В умовах сучасного глобального ринку цифрового контенту надання ОКУ в країнах, що розвиваються інформаційно-технологічного рішення, що пов'язане з галузевими базами даних та інструментами, має вирішальне значення для досягнення цієї мети».

Гаді Орон сказав: «Ми були дуже раді укласти цю угоду з ВОІВ і тому, що ми маємо можливість підтримувати товариства в країнах, що розвиваються. WIPO Connect має величезний потенціал для товариств, які прагнуть брати активну участь в роботі наших міжнародних систем обміну інформацією. Завдяки цьому новому інструменту і укладеної угоди, у ВОІВ з'являється ще більше можливостей для підтримки зусиль, докладених цими товариствами, які намагаються забезпечити отримання роялті з-за кордону, і надавати ще більш якісні послуги авторам і видавцям, інтереси яких вони представляють».

Виконавчий директор SUISA Андреас Вегелін (Andreas Wegelin) сказав: «SUISA вітає угоду з ВОІВ, яка допоможе ідентифікувати і реєструвати більше число авторів, композиторів і видавців, особливо в країнах, що розвиваються. SUISA і ВОІВ надають допомогу музичним товариствам в країнах Африки та інших країнах, що розвиваються і організовують для них навчання, і ми сподіваємося, що ця угода буде сприяти ефективній роботі наших сестринських товариств, що використовують WIPO Connect».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати