11 вересня 2019, 14:52

Водіїв фур штрафуватимуть за перевантажені автомоблі

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Для контролю на дорогах України встановлять комплекси автоматичного зважування транспорту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Верховна Рада ввела штрафи для водіїв і власників фур за порушення норм перевезення вантажу українськими дорогами. Про це йдеться в законопроекті (№1047) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю», який в цілому підтримав 331 депутат.

Що дасть новий закон:

- автоматична фіксація порушень
- зменшення масштабів і рівня перевантаження автотранспорту, в отже збільшення терміну експлуатації доріг (10% перевантаження прискорює амортизацію на 30%)
- підвищення ефективності державного контролю, зменшення людського фактору і як результат корупції
- збільшення надходжень до Державного дорожнього фонду та ефективне витрачання коштів
- створення умов для чесної конкуренції на ринку вантажних перевезень.

"Перших 7 пілотний комплексів вартістю 6.5 млн євро вже почали встановлювати у Києві та Київський області за гроші міжнародних партнерів. Ще 115-120 комплексів потрібно встановити на дорогах загальнодержавного значення. І цей закон запустить механізм встановлення таких комплексів по всіх магістральних дорогах", - повідомила на своїй сторінці у Facebook Юлія Клименко, голова партії "Голос".

(для перегляду натисніть на зображення)

юлія клименок

Закон передбачає можливість фіксації в автоматичному режимі порушень, пов’язаних з відсутністю документів щодо узгодження умов та режимів перевезення в разі перевищення вагових або габаритних обмежень чи документу про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів.

За перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм:

  • від 5% до 10% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу накладається штраф у розмірі п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • від 10% до 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу – штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу – штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

Відповідні зміни вносяться до Кодексу України про адміністративні правопорушення та законів «Про автомобільний транспорт», «Про джерела фінансування дорожнього господарства України».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати