26 жовтня 2022, 16:11

Визначено час і місце проведення З’їзду науковців

Пресслужба ВРП

У відповідь на звернення Вищої ради правосуддя Міністерство освіти і науки України визначило час і місце проведення З’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Заплановано, що З’їзд продовжить свою роботу 16 грудня 2022 року об 11:00 у приміщенні Державного торговельно-економічного університету за адресою: м. Київ, вулю Кіото, 19.

Читайте також: "Виключно українською: Верховний Суд пояснив, якою мовою мають бути викладені апеляційні та касаційні скарги"

Про це повідомляє пресслужба ВРП.

В кінці вересня Вища рада правосуддя звернулася до Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета із проханням сприяти якнайшвидшому вирішенню питання щодо визначення часу і місця для продовження проведення З’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ з метою обрання члена ВРП за квотою З’їзду.

Відповідно до Закону України «Про Вищу раду правосуддя» З’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ обирає двох членів ВРП.

У роботі З’їзду, який розпочався ще 10 грудня 2021 року було оголошено перерву, оскільки висновки щодо кожного кандидата та список кандидатів, рекомендованих Етичною радою для обрання на посаду члена ВРП, станом на початок З’їзду не надійшли.

19 серпня 2022 року під час продовження проведення З’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ на посаду члена Вищої ради правосуддя обрано Дмитра Лук’янова.

Наразі у Вищій раді правосуддя сім повноважних членів, включаючи Голову Верховного Суду, який входить до складу Ради за посадою. На одну з вакантних посад член ВРП має бути обраний за квотою З’їзду.  

Частиною восьмою статті 13 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» передбачено, що час і місце проведення З’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ визначаються Вищою радою правосуддя, а в разі неможливості ухвалення рішення Радою через відсутність достатньої кількості обраних (призначених) її членів – центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

На сьогодні Вища рада правосуддя є неповноважною, тому виконання нею в межах компетенції повноважень, передбачених Законом України «Про Вищу раду правосуддя», у тому числі щодо визначення часу та місця проведення З’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, є неможливим.

У зв’язку із цим Вища рада правосуддя просила Міністра освіти і науки України вжити необхідних заходів щодо визначення часу і місця для продовження проведення З’їзду.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати