17 вересня 2020, 14:44

Віртуальні активи в Україні: що пропонують нардепи

У Верховній Раді 16 вересня повторно зареєстрували проект Закону України "Про віртуальні активи" №3637. Законопроект до парламенту подали 36 народних депутатів міжфракційного депутатського об’єднання Blockchain4Ukraine на чолі з Олексієм Жмеренецьким.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Проєкт Prozorro Bug Bounty переходить на грошові винагороди для багхантерів".

Зазначається, що документ має врегулювати обіг віртуальних активів в Україні, який складається з двох підгалузей: ринку криптовалют та токенізації прав власності. Автори законопроєкту планують надати можливість українцям легально отримувати нерухомість, земельні ділянки, активи, об’єкти інтелектуальної власності у вигляді віртуальних активів із забезпеченням захисту прав на це майно з боку держави.

"Ухвалення цього закону дозволить нам створити правове поле та встановити чіткі правила гри на ринку віртуальних активів. Це дасть можливість вивести з тіні "обмінки" та біржі, захистити права громадян на віртуальні активи, відкрити для України міжнародний ринок таких активів. Разом з тим це відкриває великі перспективи для залучення інвестицій в Україну, розвитку IT, фінансового та юридичного секторів економіки", – зазначив ініціатор законопроекту, голова міжфракційного депутатського об’єднання Blockchain4Ukraine Олексій Жмеренецький.

(для перегляду натисніть на зображення)

WhatsApp Image 2020-09-17 at 10.27.47

Законопроект про віртуальні активи врегульовує поняття та правовий статус віртуального активу, а також питання прав власності та здійснення правочинів із такими активами в Україні. Після ухвалення законопроєкту з’явиться можливість відкривати та використовувати для проведення операцій з віртуальними активами рахунки в банках. Водночас віртуальні активи не конкуруватимуть із гривнею і не будуть засобом платежу. Але клієнти зможуть заплатити за товар чи послугу віртуальним активом, а банк конвертуватиме актив та перераховуватиме отримувачу еквівалент у гривні.

Зокрема, надання віртуальним активам юридичного статусу забезпечить учасникам ринку право на судовий та інші способи захисту прав на такі активи. Будь-хто в Україні зможе токенізувати (виражати у цифровій, юридично важливій формі) права власності. В Україні зможуть легально працювати міжнародні біржі, на яких відбуваються торги віртуальними активами. Це дасть українцям доступ до світового ринку віртуальних активів та позитивно вплине на фінансовий сектор, оскільки банки, обслуговуючи рахунки з криптоактивами, зможуть отримувати комісію від фінансових операцій.

Також законопроектом передбачено, що опікуватись ринком віртуальних активів буде Міністерство цифрової трансформації України. Мінцифра буде формувати та реалізувати державну політику у сфері обігу віртуальних активів, забезпечуватиме державне регулювання та контроль цієї сфери, захищатиме права учасників ринку. Усі постачальники послуг, пов’язаних із обігом віртуальних активів в Україні, повинні будуть пройти державну реєстрацію та звітувати відповідно до порядку та стандартів, які має розробити Мінцифра. Міністерство цифрової трансформації також має створити Державний реєстр постачальників таких послуг.

Нагадаємо, Рада ухвалила зміни до закону про протимінну діяльність.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати