13 лютого 2024, 11:19

Вироблення підходів до оцінки доброчесності суддів: ВРП співпрацюватиме з нідерландським проєктом

Пресслужба ВРП

12 лютого 2024 року відбулася онлайн зустріч члена Вищої ради правосуддя Олександра Сасевича з представниками нідерландсько-українського проєкту "Справедлива, прозора та підзвітна система кримінальної юстиції в Україні". Про це повідомила пресслужба ВРП.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП: 22 судді звільнено з початку 2024 року".

Основна увага проєкту буде присвячена питанням доброчесності суддів, зокрема розробці політики доброчесності, яку планується запровадити в судах. Представники проєкту презентували основні напрями діяльності та окреслили заходи, які проєкт планує реалізувати.

"У планах – проведення національної конференції з доброчесності та основних цінностей, організація низки тренінгів для суддів, створення робочої групи щодо політики доброчесності тощо. На думку представників проєкту, доцільно напрацювати такі підходи (рішення) щодо доброчесності, які допоможуть суддям вирішувати щоденні ситуації, не порушуючи норми Кодексу етичної поведінки суддів та не вчиняючи дій, наслідком яких може бути притягнення до дисциплінарної відповідальності. У цьому контексті може бути корисним досвід нідерландських судів, у яких працює Комісія з питань доброчесності", – йдеться в повідомленні.

На думку команди нідерландсько-українського проєкту, роль ВРП у процесі просування принципів доброчесності в роботі судів, органів суддівського врядування, самоврядування є надзвичайно вагомою.  

Член Вищої ради правосуддя Олександр Сасевич поінформував представників проєкту про заходи, які ВРП вживає на виконання вимог чинного законодавства щодо запровадження стандартів доброчесності.

Зокрема, він повідомив, що після внесення змін до статті 3 Закону України "Про Вищу раду правосуддя", Раді надані повноваження затверджувати Єдині показники для оцінки доброчесності та професійної етики судді (кандидата на посаду судді) після консультацій з Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Радою суддів України та Громадською радою доброчесності. Розробка та затвердження єдиних критеріїв (індикаторів) для оцінки доброчесності та професійної етики також передбачена Державною антикорупційною програмою на 2023-2025 роки, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України.

Як зазначається, ВРП 8 лютого 2024 року створила робочу групу з розроблення Єдиних показників для оцінки доброчесності та професійної етики судді (кандидата на посаду судді), яка вже провела перше організаційне засідання.

Під час обговорення сторони констатували, що наразі напрацьовано достатньої різних підходів до визначення поняття доброчесності. І основним викликом, який постає як перед вказаною робочою групою ВРП, такі й перед командою проєкту, є уніфікація цих підходів та їх подальша практична імплементація.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати