Поліцейські встановили, що 29-річний чоловік придбав у месенджері "Telegram" спеціальний бот-акаунт, щоб автоматично обробляти й відправляти повідомлення, у тому числі з автоматично згенерованими фішинговими посиланнями на інтернет-сайти.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Учасників змови на закупівлі послуг з реставрації Полтавської обласної філармонії оштрафовано на більш як 1 млн грн"
Про це повідомили у Нацполіції.
Для ошукування потенційних потерпілих фігурант створював графічну рекламу про надання грошової допомоги від благодійних фондів та організацій, під яку закріпляв фішингове інтернет-посилання.
Як тільки громадяни переходили за цим посиланням і заповнювали необхідні поля, зловмисник одразу отримував доступ до їх банківських реквізитів та номерів мобільних телефонів, за якими закріплені банківські рахунки. Після цього міг безперешкодно виводити чужі гроші на підконтрольні рахунки.
За попередньою інформацією, у такий спосіб він встиг привласнити понад 300 тисяч гривень.
Шахрайську схему викрили співробітники кіберполіції Києва спільно зі слідчим відділом Оболонського райуправління поліції. Тож за місцем проживання фігуранта правоохоронці провели обшуки: вилучили комп’ютерну техніку, банківські та SIM-картки, які використовувалися у протиправній діяльності.
Чоловікові оголосили підозру за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі. Процесуальне керівництво здійснює Оболонська окружна прокуратура Києва.
Кіберполіція нагадує громадянам про небезпеку переходу за сумнівними гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс. Уважно переглядайте URL-адресу потрібного сайту, адже будь-яка неточність може свідчити, що ви опинилися на фішинговому сайті. Окрім цього, ніколи не вводьте конфіденційні дані на підозрілих ресурсах.