18 грудня 2020, 11:03

Відображення виплат доходів на користь фізичних осіб-підприємців у формі №1 ДФ

Головне управління ДПС у м. Києві

Головне управління ДПС у м. Києві звертає увагу, що під час проведення контрольно-перевірочних заходів часто виникає питання щодо необхідності відображення суб’єктами господарської діяльності в Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою № 1ДФ виплат доходів на користь фізичних осіб-підприємців.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Чи потрібно отримувати ліцензію на продаж глінтвейну?".

Так, відповідно до ст. 51 Податкового кодексу України платники податків, в тому числі податкові агенти зобов'язані подавати контролюючим органам у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків.

При нарахуванні (виплаті) доходів фізичним особам – підприємцям (незалежно від системи оподаткування) та самозайнятим особам податкові агенти зобов’язані відобразити такі доходи у податковому розрахунку за формою  № 1ДФ  за  звітний  квартал, у якому вони були нараховані (п. 176.2 ст. 176 ПКУ).

Форма податкового розрахунку  № 1ДФ  та  порядок його заповнення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4.

При заповненні податкового розрахунку за формою № 1ДФ:

- у графі 3а "Сума нарахованого доходу" відображається дохід (за звітний квартал), який нараховано підприємцю. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов’язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні. Дохід виплачений відображається у податковому розрахунку за формою № 1ДФ за ознакою доходу "157";

- у графі 3 "Сума виплаченого доходу" відображається сума фактично виплаченого доходу. Наприклад,  якщо  нарахування  доходу   було  здійснено в  березні  місяці (І квартал), а виплату здійснено у квітні (ІІ квартал), то нарахована сума буде відображатись в графі 3а "Сума нарахованого доходу" за І квартал, а фактично виплачена сума буде відображатися в графі 3 "Сума виплаченого доходу" податкового розрахунку за формою №1ДФ за ІІ квартал;

- у графі 4а "Сума нарахованого податку" відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством (якщо підприємцем не надано копію документа, що підтверджує державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності);

- у графі 4 "Сума перерахованого податку" відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету (у разі нарахування податку та відображення у графі 4а).

Якщо підприємцем надано копію документа, що підтверджує його державну реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності, то графи 4а "Сума нарахованого податку" та 4 "Сума перерахованого податку" не заповнюються (у цих графах проставляються нулі).

Водночас під час нарахування (виплати) фізичній особі-підприємцю доходу від здійснення ним підприємницької діяльності податок на доходи фізичних осіб не утримується, якщо таким підприємцем надано копію документа, що підтверджує його державну реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності:

- для фізичної особи – підприємця, яка перебуває на загальній системі оподаткування, таким документом може бути копія виписки або витягу з Держреєстру;

- для підприємця, що застосовує спрощену систему оподаткування, – копія свідоцтва про сплату єдиного податку, або копія виписки або витягу з Держреєстру;

- для особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, – копії довідки про взяття її на податковий облік як фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Нагадаємо, 21 грудня граничний термін подання звітності та сплати ЄСВ за найманих працівників.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати