15 лютого 2022, 16:53

Відкриття відділення Асоціації адвокатів штату Нью-Йорк в Україні: чим займатиметься NYSBA

АПУ

Асоціація правників України спільно з Асоціацією адвокатів штату Нью-Йорк (New York State Bar Association, NYSBA) та за сприяння Проєкту ЄС Право-Justice 11 лютого презентували Відділення NYSBA в Україні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Презентація NYSBA

У заході взяли участь Оксана Маркарова, Надзвичайний і Повноважний Посол України в США, Олексій Голубов, Генеральний консул України в Нью-Йорку, Джон Енгстром, радник з правових питань Посольства США в Україні, та Ендрю Браун, Президент NYSBA.

Президентка АПУ Анна Огренчук зазначила: «Це початок співпраці двох асоціацій, які роз’єднані океаном, але об’єднані спільними цілями: зміцнення верховенства права, розвиток юридичної професії, забезпечення рівності, різноманітності та інклюзивності у сфері юстиції та суспільстві загалом. Ці принципи ще важливіші зараз, у часи військових загроз, з якими стикається Україна. У цих умовах співпраця між NYSBA та АПУ — асоціаціями з усталеною репутацією та історією — важлива як ніколи. Впевнені, що співпраця між NYSBA та АПУ сприятиме вдосконаленню законодавства, підвищенню професіоналізму та етики юридичної професії, а також встановленню міцних зв’язків між секторами юстиції в Україні та Нью-Йорку».

Презентація 2 NYSBA

Ендрю Браун, Президент NYSBA, коротко презентував діяльність NYSBA: організація співпрацює з більш ніж сотнею країн по всьому світу, і цілі її діяльності є аналогічними цілями АПУ. NYSBA має у своєму складі 29 секцій, 32 підсекції та низку комітетів. NYSBA підтримувала формування Міжнародного суду ООН, становлення ООН та інших міжнародних організацій. Членами організації можуть стати судді, адвокати, юрисконсульти та інші категорії правників. Щоб стати членом Асоціації, не обов’язково потрібно мати ліцензію адвоката штату Нью-Йорк. Як і АПУ, NYSBA має механізми захисту прав та інтересів правників і виступає на захист як своїх членів, так і юристів в інших країнах.

До обговорення детальних напрямків співпраці між NYSBA та АПУ долучилися Ед Ленсі, голова Міжнародної секції NYSBA, Азіш Філабі, голова Міжнародної секції NYSBA (з червня 2022), Шеріл Галлер, голова Секції Women in Law NYSBA, Кім Вулф Прайс, голова Секції Women in Law NYSBA (з червня 2023), Сергій Гошовський, голова Комітету зі Східної Європи Міжнародної секції NYSBA, Анна Домбровська, адвокатка, партнерка Wardynski & Partners, співголова Відділення NYSBA в Польщі та співробітниця Європейського регіонального форуму IBА, та Інна Ліньова, виконавча директорка АПУ.

Ключовими напрямами співпраці та основними функціями Відділення NYSBA в Україні було визначено наступні:

— удосконалення професійної етики та комплаєнсу у сфері юстиції та бізнесу;

— підтримка ґендерної рівності у секторі юстиції зокрема та в суспільстві загалом;

— програми розвитку студентів та молодих правників;

— обмін досвідом щодо участі правничої спільноти в доборі суддів та членів органів суддівського врядування;

— обмін досвідом та експертизою у сферах, де право Штату Нью-Йорк є «золотим стандартом», а саме: міжнародна торгівля, вирішення спорів, виконання рішень, винесених проти держави, та багато інших;

— нетворкінг та нові можливості для розвитку бізнесу.

Переглянути відео заходу можна за посиланням.

Нагадаємо, Відділення NYSBA в Україні було офіційно створено в грудні 2021 року. Анна Огренчук, Президентка АПУ, була призначена Головою Відділення NYSBA в Україні, а Іван Городиський, член Правління АПУ — заступником Голови Відділення. Відкриття Відділення стало продовженням співпраці між обома асоціаціями, започаткованого підписанням на початку грудня меморандуму про співпрацю.

NYSBA була заснована в 1876 році з метою розвитку юриспруденції, сприяння вдосконаленню законодавства, полегшення здійснення правосуддя та підвищення стандартів доброчесності, професіоналізму та ввічливості в юридичній професії. NYSBA включає в себе низку секцій, зокрема й Міжнародну секцію (NYSBA International), яка, серед іншого, відповідає за представництво інтересів NYSBA на міжнародному рівні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати