18 жовтня 2021, 17:16

Верховний Суд звернувся до КСУ щодо конституційності закону про діяльність Етичної ради

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

13 жовтня 2021 року до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання Верховного Суду щодо конституційності закону про перевірку членів Вищої ради правосуддя.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Конкурс на посаду члена ВРП: Рада оприлюднила список кандидатів"

Конституційне подання стосується положень Закону України «Про Вищу раду правосуддя» та Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя».

У поданні йдеться про те, що Закон допускає одномоментне припинення діяльності органу державної влади, адже за результатами відповідного оцінювання Етичною радою членів Вищої ради правосуддя можливе відсторонення від посади членів Вищої ради правосуддя і, як наслідок, припинення діяльності Вищої ради правосуддя у зв'язку з відсутністю кворуму цього конституційного органу.

Також Верховний Суд звертає увагу на виняткову одноразову перевірку діючих членів Вищої ради правосуддя, що порушується введенням перевірки ще Етичної радою протягом шести місяців з дня затвердження її персонального складу.

Крім цього, Верховний Суд вважає, що міжнародними стандартами звільнення осіб із вагомих державних посад шляхом ухвалення нормативно-правових актів є недопустимим. Мова йде про відсторонення від посади та звільнення члена ВРП за результатами одноразового оцінювання Етичною радою.

Порядок ухвалення рішень Етичною радою нівелює визначений законом порядок формування відповідного органу, що своєю чергою порушує засаду незалежності суддів.

З повним текстом конституційного подання можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати