Сьогодні, 14 липня, Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №3615-1, яким пропонується запровадити електронну торгівлю лікарськими засобами в Україні, використовуючи кращі практики регулювання Європейського Союзу.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "ВРУ прийняла за основу законопроект про електронну торгівлю ліками".
Про це повідомили в ЕВА.
Так, експерти Європейської Бізнес Асоціації переконані, що запровадження дистанційної торгівлі лікарськими засобами - це прогресивне рішення, яке може спростити доступ до ліків, зробити придбання лікарських засобів більш швидким та зручним для споживачів, обмежити контакти громадян у аптечних закладах, що особливо актуально у контексті з COVID-19 та сезонними респіраторними захворюваннями.
"Онлайн-торгівля лікарськими засобами - це вже усталена та добре регульована практика у країнах ЄС та інших розвинених країнах світу. Тож ми вважаємо за доречне дозволити дистанційну торгівлю лікарськими засобами не тільки на період карантину, але й на постійній основі. Її повноцінне запровадження разом з інтеграцією сучасних електронних систем дозволить отримати нові інструменти прогнозування та контролю за обігом лікарських засобів, а також сприятиме подальшому запровадження електронного рецепту. Разом з тим, враховуючи практику країн ЄС, Асоціація наполягає на поетапному запровадженні електронної комерції ліками, на першому етапі дозволити реалізацію лише безрецептурних препаратів, а після повноцінного запровадження електронного рецепту - й рецептурних лікарських засобів.
При цьому електронна роздрібна торгівля лікарськими засобами повинна здійснюватися виключно ліцензіатами, які будуть включені до відповідного переліку, що забезпечить надійний контроль з боку держави. Таким чином, з метою продовження ланцюга контролю над якістю реалізації ліків, вважаємо за необхідне здійснювати доставку ліків або кур’єром безпосередньо від аптечного закладу або ліцензованим для цього оператором, щоб розповсюдити вимоги Ліцензійних умов на усіх учасників ринку.
Законопроект №3615-1 містить також низку положень, спрямованих на захист прав та підвищення безпечності для пацієнтів, зокрема передбачає базові вимоги до сайтів, через які буде здійснюватися легальний дистанційний продаж лікарських засобів. Передбачається, що перевірити легальність таких сайтів можна буде за допомогою спеціального державного реєстру, а також такі сайти міститимуть єдиний логотип та гіперпосилання на цей реєстр. Продаж рецептурних лікарських засобів передбачається виключно за умови надання е-рецепту", - вказали в ЕВА.
Також експерти Асоціації підготували ряд пропозицій, які пропонується додатково врахувати під час доопрацювання законопроекту №3615-1, а також в рамках роботи над подальшими законодавчими ініціативами, пов’язаними із регулюванням дистанційної торгівлі лікарськими засобами. Зокрема, коментарі стосуються оптової торгівлі лікарськими засобами, регулювання послуг з доставки лікарських засобів та відповідальності за порушення правил торгівлі та доставки.