Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 9111 про гуманітарну допомогу. Ним законодавчо закріплюється спрощення процедури ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги та запроваджується електронна система обліку гуманітарної допомоги.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Парламент схвалив скасування мораторію на проведення податкових перевірок"
Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.
Відповідна платформа вже розроблена та тестується з 1 листопада.
Документом розширюється перелік отримувачів гуманітарної допомоги. Раніше це могли бути зареєстровані в Україні благодійні фонди та громадські організації з визначеними напрямками статутної діяльності. Тепер до переліку додаються іноземні благодійні організації, представництва яких акредитовані в Україні. Також отримувачами можуть бути неприбуткові державні та комунальні установи, органи місцевого самоврядування, надавачі соціальних послуг.
Придбані благодійними організаціями за кордоном товари, які при ввезенні в Україну задекларовані як гуманітарна допомога, можуть бути визнані гуманітаркою. Ключова умова – їх безоплатна передача набувачам протягом 90 днів з дати перетину митного кордону.
До прикладу, це спрощує ввезення та облік дронів, турнікетів та інших товарів, які в Україні передаються безоплатно, а за кордоном купуються. Раніше гуманітарною допомогою могли визнаватись лише ті товари, що були безоплатно отримані від донора.
Документом унормовано порядок зміни отримувача та набувача гуманітарної допомоги, перерозподілу та повернення донору гуманітарної допомоги та передбачено можливість передавати транспортні засоби військовим як фізичним особам (набувачам) у якості гуманітарної допомоги.
До запровадження в дію електронної системи обліку гуманітарної допомоги норму щодо подання щомісячних звітів призупинено.
Детальніше про ухвалений законопроєкт за посиланням.