13 серпня 2015, 16:22

ВАСУ підтвердив законність призначення Гонтаревої Головою НБУ

Прес-служба Національного банку України

Вищий адмінистративний суд України (далі – ВАСУ) відхилив позовну заяву Юрія Кармазіна та Наталії Целовальніченко до Президента України Петра Порошенка та Голови Національного банку України Валерії Гонтаревої як третьої особи. Позивачі намагалися довести неправомірність призначення Валерії Гонтаревої на посаду Голови Національного банку України у зв’язку з недостатністю досвіду роботи на керівних посадах у банках України та зобов’язати Президента України внести подання на її звільнення, повідомляє прес-служба Національного банку України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Професійний досвід та ділова репутація Валерії Гонтаревої не викликали сумнівів у суддів ВАСУ. "Як вбачається з оглянутої в судовому засіданні трудової книжки Гонтаревої В. О. наявний в останньої трудовий стаж роботи на керівних посадах у банку відповідає вимогам статті 18 Закону України "Про Національний банк України", – зазначено в постанові ВАСУ.

Валерія Гонтарева відповідала та відповідає всім критеріям, зазначеним у статті 18 Закону України "Про Національний банк України", має бездоганну ділову репутацію, її професійний досвід у провідних українських і міжнародних фінансових інституціях перевищує 20 років, з них на керівних посадах в банках – 11 років 3 місяці 10 днів (ці дані підтвердив ВАСУ під час засідання).

З 1994 до 1996 року вона працювала в Українській міжбанківській валютній біржі, а потім – на керівних посадах в Акціонерному комерційному банку "Сосьєте Женераль Україна" (1996 – 2000) та Акціонерному банку "ІНГ Банк Україна" (2001 – 2007).

До призначення Головою Національного банку України Валерія Гонтарева сім років очолювала інвестиційну компанію "Інвестиційний Капітал Україна", лідера в сегменті торгівлі корпоративними та державними борговими цінними паперами на українському ринку (2007 – 2014).

В рамках політики відкритості та прозорості Національний банк України публікує на сторінках свого офіційного сайта всі публічні відомості щодо керівництва регулятора, зокрема детальні біографії Голови Національного банку України та членів Правління.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати