10 квітня 2020, 19:05

Вас зупинив патрульний під час карантину: що робити?

Олег Горецький
Олег Горецький «Горецький і Партнери, ЮФ» керуючий партнер, адвокат, к.ю.н, медіатор

Якщо вас зупинив патрульний, та стверджує, що ви порушили правила щодо карантину, не потрібно панікувати та доказувати свою правоту, треба чітко розібратися в ситуації, важливо знати свої права та порядок їх реалізації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "5 правил, що робити, якщо вас хочуть оштрафувати за порушення карантину, а ви не вчиняли правопорушення".

По-перше, треба з’ясувати підстави виникнення правопорушення.

По-друге, у випадку складення протоколу про адміністративне правопорушення, не потрібно сплачувати штраф на місці, адже працівники поліції не мають права накладати штраф, таке рішення ухвалює виключно суд.

По-третє, ви маєте право занотувати прізвище, ім’я посади правоохоронців, їх номера нагрудних знаків.

По-четверте, не тільки правоохоронці мають право фіксувати події на свої нагрудні камери. Ви маєте право дістати телефон для фіксування усіх подій, що відбуваються.

По-п’яте, не потрібно сперечатися, сваритися с правоохоронцями, це може призвести до негативних наслідків. Також, ви можете не надавати усних пояснень, але у протоколі повинні письмово викласти свою позицію щодо даної ситуації, а також, маєте право заявити, що бажаєте скористатися правовою допомогою адвоката.

По-шосте, після закінчення складення протоколу про адміністративне правопорушення важливо отримати його копію. У разі, якщо копія нечитабельна, варто попросити протокол для фотографування.

Ви повинні пам’ятати, що за адміністративні правопорушення правоохоронці можуть вас затримати для встановлення особи та доставити до відділу поліції, але не більше, як на три години.

Нагадаємо, з початку карантину поліція склала 4 тисячі адмінпротоколів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати