«200 вчителів з України знайдуть роботу в муніципальних школах. Витрати на їх зарплату покриють американські донори», — повідомила влада Варшави. Мерія підписала угоду щодо цього з Польським центром міжнародної допомоги. Витрати на заробітну плату українських вчителів покриють американські донори з організації CARE. Українські вчителі спочатку працюватимуть у муніципальних установах помічниками польських вчителів.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Війна і релокація українського бізнесу в Польщу"
Мер Варшави Рафал Тшасковський повідомив, що перші контракти з українськими вчителями мають бути підписані «найближчими днями чи тижнями». Він повідомив, що зараз у столиці перебуває 300 тис. біженців з України, 100 тис. з яких — діти та підлітки. Наразі школи та дитячі садки столиці відвідують 15 тис. школярів з України.
Столиця найме вчителів з України до муніципальних шкіл та дитячих садків. Це стане можливо завдяки угоді, підписаній з Польським центром міжнародної допомоги. Фонд покриє вартість своєї роботи завдяки пожертвуванням донорів з США. Планується створити 200 посад. Біженці працюватимуть помічниками, підтримуючи українських дітей в інтеграції до навчальних закладів.
Тшасковський повідомив, що у понеділок місто підписало з Польським центром міжнародної допомоги угоду про програму «Гроші за роботу», в рамках якої можна буде наймати вчителів з України до муніципальних дитячих садків та шкіл. Він додав, що витрати на працевлаштування буде покрито американськими донорами з CARE. «Фонд платитиме вчителям зарплату та покриватиме витрати на податки, внески та страхування», — перерахував він. Зазначив, що програма заснована на керівних засадах Організації Об’єднаних Націй, і пояснив, що українські вчителі працюватимуть у муніципальних установах помічниками польських вчителів. Їхні завдання встановлюватимуть директори конкретних шкіл чи дитсадків.
«Найближчими днями та тижнями будуть підписані перші контракти з біженцями, які знайдуть роботу на наших об'єктах. Ми хотіли б прийняти на роботу 200 вчителів з України», — повідомив Тшасковський. За його словами, скільки вчителів перейдуть до того чи іншого навчального закладу, залежатиме від того, скільки учнів з України відвідують його останнім часом. На думку мерії, працевлаштування вчителів з України допоможе учням-біженцям у процесі інтеграції з польськими однолітками та водночас підтримає дорослих з точки зору джерел доходу.
Президент Польського центру міжнародної допомоги Войцех Вілк пояснив, що фонд підтримуватиме вчителів на короткостроковій роботі, що допоможе їм знайти своє місце у новій реальності. «Йдеться про строки спочатку 3 місяці. Пізніше разом з міською владою ми розглянемо, чи потрібно продовжувати цей період зайнятості, наприклад, на акцію «Літо у місті» чи наступний навчальний рік», — зазначив він.
Тимчасом віце-мер Варшави Рената Казновська нагадала, що ще до війни в Україні Варшава боролася з проблемою 2000 викладацьких вакансій. «А зараз до шкіл пішли ще 15 тисяч дітей», — зазначила вона.
Джерела:
Nauczyciele z Ukrainy znajdą zatrudnienie w miejskich szkołach i przedszkolach.
Ukraińscy nauczyciele dostaną pracę w Warszawie. Zapłacą Amerykanie.