19 липня 2021, 10:31

В яких випадках застосовується нульова ставка ПДВ?

Головне управління ДПС у м. Києві

Про те, які саме операції оподатковуються за нульовою ставкою ПДВ, розповіли у Головному управлінні ДПС у м. Києві.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відповідно до ст. 195 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) за нульовою ставкою оподатковуються операції з:

1. вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі: експорту; реекспорту, якщо товари поміщені у такий режим відповідно до п. 3 (щодо товарів у вигляді продуктів їх переробки) та 5 частини першої ст. 86 Митного кодексу України; безмитної торгівлі; вільної митної зони.

Товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог Митного кодексу України;

2. постачання товарів: для заправки або забезпечення морських та повітряних суден, космічних кораблів, космічних ракетних носіїв або супутників Землі, наземного військового транспорту чи іншого спеціального контингенту Збройних Сил України;  магазинами безмитної торгівлі.

3. постачання таких послуг: міжнародні перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом; послуги, що передбачають роботи з рухомим майном; послуги з обслуговування повітряних суден, що виконують міжнародні рейси.

Звертаємо увагу, що згідно п. 195.2 ст. 195 ПКУ у разі якщо операції з постачання товарів звільнено від оподаткування на митній території України відповідно до положень розд. V ПКУ, до операцій з експорту таких товарів застосовується нульова ставка.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати