Україні запустили чатбот для вагітних жінок «Буду мамою». Це спеціалізований сервіс для вагітних, розроблений на основі відкритих даних. Він містить покроковий алгоритм, як отримати безоплатний супровід вагітності, медичну допомогу при пологах і неонатальні послуги. Завдяки чатботу жінки, які планують вагітність, знайдуть усю необхідну інформацію про свої права та гарантовані державою послуги.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Ще більше телеком-компаній зможуть забронювати працівників: Мінцифра затвердила Наказ"
Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.
Супровід вагітності та медична допомога при пологах — це одні з пріоритетних послуг, які оплачує держава в межах Програми медичних гарантій. Прийоми лікарів у жіночих консультаціях, обстеження і перелік аналізів протягом вагітності, а також медичні послуги під час пологів мають надаватися пацієнткам безоплатно. Проте багато майбутніх мам не знають про свої права та можливість отримання безоплатних послуг.
Щоб скористатися чатботом, жінці достатньо просто вказати тиждень вагітності, щоб отримати перелік необхідних обстежень та аналізів згідно з її терміном. Й одразу знайти найближчу жіночу консультацію чи пологовий будинок, де ці послуги надаються безоплатно незалежно від місця реєстрації вагітної чи її фактичного місця проживання. Два кліки — і купа збереженого часу, нервів, сил та грошей.
«Демографічна криза, яка може бути спричинена війною в Україні, є серйозною загрозою для майбутнього нашої країни. Тому зараз дуже важливо підтримувати майбутніх мам. Розроблення чатбота «Буду мамою» дасть змогу українським жінкам дізнатися про безоплатний супровід вагітності та пологів. Цей бот створено на основі відкритих медичних даних НСЗУ та у співпраці з лікарями. Тож ми впевнені, що він стане незамінним помічником для кожної жінки, яка планує народити в Україні», — ділиться керівник з розвитку сфери відкритих даних Міністерства цифрової трансформації України Михайло Корнєєв.
Над створенням чатбота працювала група кваліфікованих розробників: представники громадських організацій й акушери-гінекологи. Крім того, чатбот містить пам’ятки, які допоможуть захистити права пацієнток на безоплатні медичні послуги, перелік «червоних прапорців» — симптомів, які вказують на необхідність термінового звернення до лікаря, поради, як зібратися в пологовий будинок тощо.