10 вересня 2015, 9:56

В Україні запрацювали нові процедури оформлення суден і вантажів в портах

Урядовий портал

Вступили в дію дерегуляційні заходи, прийняті Кабінетом Міністрів України щодо процедур оформлення суден і вантажів у морських портах. За підрахунками Міністерства інфраструктури України, спрощення процедур та наближення їх до європейських стандартів дозволять бізнесу, який використовує порти, економити мільярди гривень на рік.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Із набуттям чинності Постанови Уряду України щодо дерегуляції в морських портах суттєво скорочена кількість перевірок суден і вантажів, а також задіяних в цих процедурах контролюючих органів. Зокрема, скасовано комісійний контроль безпосередньо на борту суден. Відтепер ця процедура буде здійснюватися лише за наявності документально визначеної підстави, причому вантажні операції в порту проходитимуть без затримок.

Документ також передбачає новий порядок контролю закордонних суден, чий маршрут пролягає через кілька українських портів. Так, перевірки здійснюватимуться в першому порту прибуття і порту виходу судна з території України.

Крім цього, в портах запроваджується принцип мовчазної згоди при електронному документообігу, а також скасовується ручний радіологічний контроль вантажів у разу наявності в порту стаціонарних приладів.

Серед інших інновацій – запровадження нового удосконаленого порядку огляду, зважування і сканування товарів, доставлених морським транспортом тощо.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати