15 квітня 2021, 12:08

В Україні заборонили паркуватись на тротуарах. До чого це призведе?

Департамент містобудування та архітектури КМДА

Нещодавно уряд затвердив зміни до Правил паркування транспортних засобів, заборонивши ставити автомобілі на тротуарах.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


До чого може призвести це рішення без інших законодавчих змін – пояснив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій.

«Затвердження постанови має і свої недоліки. Не маючи можливості припаркуватись на тротуарі, автомобілісти ставитимуть машини обабіч проїзної частини. Це, в свою чергу, ускладнюватиме рух транспорту, призводитиме до заторів, а також перешкоджатиме доступу до будинків пожежних автомобілів та машин швидкої допомоги», - підкреслив Юрій Тацій.

Водночас посадовець зазначив, що заборона паркуватись на тротуарах продовжує розпочату державну політику щодо розвитку безбар’єрності в Україні.

«Так, наразі маломобільним групам населення подекуди не вдається пробратися до пункту призначення, адже весь тротуар заставлений автівками. Це також призводить до потенційно аварійних ситуацій, коли людям доводиться йти проїзною частиною. Натомість вільна пішохідна зона – один з найважливіших елементів для забезпечення безбар’єрного простору у містах», - зауважив Юрій Тацій.

Крім заборони паркування на пішохідній доріжці, постанова «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1342» передбачає і низку інших змін.

У оновлених правилах паркуваннях, затверджених урядом, також передбачається:

  • забезпечити інфраструктуру зарядних станцій для електромобілів;
  • ввести нові можливості для оплати паркувальних послуг (у платіжних терміналах, банківських автоматах, комплексах самообслуговування);
  • надати повноваження інспекторів з паркування уповноваженим посадовим особам виконавчого органу сільської, селищної, міської ради.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати