10 квітня 2023, 13:35

В Україні встановлять відповідальність за порушення законодавства щодо реєстрації викидів та перенесення забруднювачів

Пресслужба Міндовкілля

Відповідний законопроєкт про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення схвалив Уряд на своєму засіданні, повідомляє пресслужба Міндовкілля.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд визначив умови та порядок виплати грошової допомоги у разі загибелі або інвалідності волонтерів"

Зазначається, що документ було розроблено для забезпечення виконання вимог Закону “Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів”, який набере чинності 8 жовтня цього року. А відтак суб’єкти господарювання будуть реєструвати свої установки та надавати дані про викиди та перенесення забруднювачів і відходів щодо кожного об’єкта, який вони експлуатують. 

Щоб запобігти можливим зловживанням, Кодекс України про адміністративні правопорушення планують доповнити новою статтею 917. Ця норма передбачатиме відповідальність операторів установок за неподання або несвоєчасне подання звіту; надання недостовірних даних; неоприлюднення інформації тощо. 

Також законопроєктом вносяться зміни статей 2123 та 221 КУпАП щодо контролюючих повноважень у цій сфері з боку Держекоінспекції та Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати