В Україні реалізуватимуть проєкт зі створення реабілітаційного центру для фізичної та психологічної реабілітації українських дітей, які пережили фізичні та психологічні втрати, поранення і травми внаслідок повномасштабної війни. Про це повідомила пресслужба МОЗ України.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "У МОЗ розповіли, чи вплине на здоров’я українців відмова від переходу на літній час".
Відповідний меморандум про співпрацю підписали міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, ректор Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Орест Чемерис і голова Наглядової ради Фундації дитячої лікарні та науково-дослідного інституту "Надія" (Фінляндія) Анна-Катерина Бернер.
У межах меморандуму планується створити дитячий медичний реабілітаційний центр для забезпечення якісної фізичної та психологічної реабілітаційної допомоги. Проєкт включатиме віртуальну лікарню, реабілітаційний центр та науково-дослідний інститут, зокрема:
- реабілітаційний центр – буде центром передового досвіду з якісної медичної реабілітації, присвяченої пацієнтам педіатричного профілю (стаціонарна та амбулаторна фізична та психологічна реабілітація);
- віртуальна лікарня – включатиме телемедицину, міжнародну підтримку рівня компетентності та тріаж для амбулаторної реабілітації. Лікарня використовуватиме в роботі віртуальну платформу;
- дослідний і освітній інститут – поширення європейських практик реабілітації для розвитку медичної реабілітації в Україні. Навчальний центр зосереджуватиметься на навчанні та ліцензуванні спеціалістів, напрацьовуючи нові найкращі практики, що можуть бути поширені в Україні та за її межами.
Відповідно до меморандуму, МОЗ України сприятиме впровадженню телемедичних технологій та інтеграції віртуальної лікарні з іншими медзакладами, сприятиме обміну інформації з міжнародними науковими установами у сфері медичної реабілітації, координуватиме створення реабілітаційного центру в межах національної мережі закладів охорони здоровʼя тощо.
У МОЗ вказали, що завданням фундації є залучення міжнародних експертів для підтримки та навчання українських спеціалістів, впровадження передових європейських практик у діяльності Науково-дослідного центру, забезпечення фінансування будівництва та облаштування реабілітаційного центру тощо.
Водночас Львівський медичний університет надаватиме технічну та наукову підтримку для впровадження телемедичних рішень, забезпечуватиме впровадження Віртуальної лікарні та Науково-дослідного центру на базі закладів охорони здоровʼя університету, проводитиме дослідження ефективності методик реабілітації, сприятиме створенню реабілітаційного центру через залучення фахівців, ресурсів та досвіду університету у наданні медичних послуг.