В Україні планують запустити електронні довіреності для громадян.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Повноваження Уряду при перерахунку пенсій військовослужбовцям: позиція ВС".
Про це на своїй сторінці у Facebook розповів міністр КМУ Дмитро Дубілет.
"Уявіть собі, що ви оформлюєте у нотаріуса довіреність. І ось, крім цього, що він вам дає її на стандартному паперовому бланку, він також надсилає pdf-файл (поштою, у мессенжер, на флешці - не важливо) із своїм накладеним електронним підписом", - зазначив він.
Навіщо це потрібно?
Зокрема, за словами Міністра, це дуже зручно. "Уявіть, що вам потрібно терміново передати довіреність в інше місто (або навіть просто в інший район). І замість того, щоб передавати паперовий бланк поштою або їхати кудись, ви просто скидаєте її, кому потрібно, поштою або в мессенжер, - розповів пан Дубілет. - Наприклад, вам потрібно передати довіреність на авто, на представництво в суді, на нерухомість, на бізнес ... У всіх цих випадках електронний файл передавати зручніше, особливо, якщо питання термінове".
Також він наголосив на тому, що файли з е-підписами більш безпечні, адже частина випадків рейдерства трапляються саме через підроблені бланки довіреностей. "Можливо, в якийсь момент Мін'юст ухвалить, що для ризикових операцій паперові довіреності не підходять, а система прийматиме лише електронні. Це буде ще один крок у боротьбі з рейдерством", - зазначив Міністр.
За його словами, для впровадження цього рішення вже все є: "У нотаріусів і так є е-підпис, вони і зараз можуть накладати його в пару кліків на будь-які файли. Треба лише змінити пару рядків у законах і підзаконці...".
Крім цього, пан Дубілет наголосив, що електронні довіреності (принаймні, на першому етапі) будуть лише у додаток до паперових. "Я сподіваюся, що ми зможемо подати закон у Парламент у найближчі тижні. Як тільки закон буде прийнято, електронні довіреності мають запрацювати вже наступного дня", - розповів він.
Нагадаємо, Мін'юст та НАЗК обмінюватимуться інформацією з реєстрів для перевірки декларацій.