30 січня 2024, 15:39

В Офісі Омбудсмана вказали, як захистити свої персональні дані

Пресслужба Офісу Омбудсмана

Права суб’єкта персональних даних закріплені у статті 8 Закону України "Про захист персональних даних". Вони налічують 13 пунктів, повідомила пресслужба Офісу Омбудсмана.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Пенсія по інвалідності: роз'яснення ПФУ".

Як зазначається, особисті немайнові права на персональні дані, які має кожна фізична особа, є невіддільними та непорушними. Особа, яка обробляє персональні дані, називається володільцем персональних даних. Це можуть бути підприємства, установи та організації усіх форм власності, фізичні особи-підприємці тощо.

"Якщо Ви вважаєте, що Ваші персональні дані обробляються неправомірно, Ви, як суб'єкт персональних даних, маєте право пред’явити вмотивовану вимогу такому володільцю персональних даних щодо заборони обробки своїх персональних даних (їхньої частини) та/або зміни їхнього складу/змісту. Така вимога розглядається володільцем впродовж 10 днів із моменту отримання"– йдеться в повідомленні.

Якщо за результатами розгляду такої вимоги виявлено, що персональні дані суб’єкта (їхня частина) обробляються незаконно володілець припиняє обробку персональних даних суб’єкта (їхньої частини) та інформує про це суб’єкта персональних даних. Якщо за результатами розгляду такої вимоги виявлено, що персональні дані суб’єкта (їхня частина) є недостовірними, володілець припиняє обробку персональних даних суб’єкта (чи їхньої частини) та/або змінює їхній склад/зміст та інформує про це суб’єкта персональних даних.

У разі, якщо вимога не підлягає задоволенню, суб’єкту надається мотивована відповідь щодо відсутності підстав для її задоволення.

"Оскаржити незадоволення Вашої вмотивованої вимоги Ви можете до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини або суду з наданням підтверджувальних матеріалів (скриншотів або фото, копій вмотивованої вимоги та відповіді, яку оскаржуєте тощо). Водночас, якщо Ви зазнали шахрайських дій із використанням Ваших персональних даних, Вам необхідно подати заяву до поліції", – вказали в Офісі Омбудсмана.

Якщо право на захист персональних даних порушено, можна звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

  • за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
  • на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;
  • на гарячу лінію: 0800501720;
  • за тел.: 044-299-74-08.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати