13 січня 2020, 13:46

Утилізація картонної тари: як оподатковувати ПДВ

Вісник ДФСУ

П. 23 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України (далі - ПКУ) встановлено тимчасове, до 1 січня 2022 р., звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання, у т.ч. операцій з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД. Переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджуються КМУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Участь працівника у семінарах: чи є додатковим благом?".

Відповідно до п. 199.1 ст. 199 розділу V ПКУ, у разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково - ні, платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях.

Оскільки платником податку здійснюється придбання товарів/послуг, які надалі використовуються як в оподатковуваних, так і в звільнених від оподаткування операціях, то за такими операціями платник податку зобов’язаний визначити податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до ст. 199 ПКУ.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати