18 березня 2021, 12:10

Уряд підтримав законопроєкт щодо посилення захисту прав працівників

Прес-служба Мінекономіки

17 березня, на засіданні Уряду прийнято законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників», метою якого є посилення захисту працівників та налагодження конструктивного діалогу для збереження трудового потенціалу країни.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Повідомити про вивільнення держслужбовців тепер можна за місяць"

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Так, ухвалення цього законопроєкту  дозволить реалізувати домовленості передбаченні статтею 420  Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, а також імплементувати окремі положення актів законодавства ЄС та Міжнародної організації праці.

Серед основних нововведень, які пропонується передбачити законопроєктом:

  • обов’язкове повідомлення роботодавцями профспілок про заплановане масове вивільнення та подання необхідної інформації для розроблення заходів щодо зменшення масштабів звільнення на підприємстві;
  • уточнення критерію масового вивільнення працівників;
  • право всіх працівників на укладення колективних договорів, у тому числі тих, що працюють у роботодавців – фізичних осіб;
  • можливість поширення норм галузевої угоди на всіх роботодавців відповідної галузі;
  • коригування строку дії умов колективного договору у разі зміни власника юридичної особи, її відокремленого структурного підрозділу;
  • інформування працівників про умови колективного договору не лише до початку їхньої роботи, а також, якщо договір укладено пізніше та коли до нього вносяться зміни.

«Підтриманий законопроєкт - приклад спільної кропіткої роботи всіх сторін соціального діалогу - шляхом складних перемовин, врахування всіх позицій вдалося розробити документ, який погоджений без зауважень і профспілками, і роботодавцями. Крім того, надважливо, що законопроект наближає нас до Європи, ми виконуємо Угоду про асоціацію», - прокоментував заступник Міністра Ігор Дядюра.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати