08 лютого 2023, 14:56

Уряд напрацював зміни до закону, які дозволять позбавити держнагород підсанкційних осіб

Урядовий портал

У грудні Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив Міністерству юстиції та Першому віце-прем’єр-міністру напрацювати зміни до законодавства, які дадуть підстави для позбавлення деяких осіб державних нагород. Доручення було надано у відповідь на петицію щодо позбавлення народного депутата Юрія Бойка звання «Героя України», яка набрала 25 тисяч голосів на сайті Президента України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Японія передала Україні понад 250 генераторів для потреб енергосектору"

Про це повідомляє Урядовий портал.

За словами Глави Уряду, міжвідомча робоча група з питань санкційної політики,  до якої входять представники Уряду, НАЗК, СБУ, НАБУ, ГПУ та інших органів — розглядала питання щодо можливості позбавлення народного депутата цього звання на двох засіданнях. За результатами розгляду члени робочої групи дійшли висновку, що через колізію чинного законодавства деяких діячів станом на сьогодні не можливо позбавити вищих державних нагород.

Тому Прем’єр-міністр дав доручення напрацювати зміни до законодавства, які виправлять цю ситуацію. Уряд схвалив відповідний проєкт закону.

"Законопроєкт передбачає, що накладення санкцій на особу дає підстави для позбавлення її державних нагород. Сподіваюсь, законопроект буде оперативно розглянутий народними депутатами України", — зазначив Денис Шмигаль.

Також Уряд дав міжвідомчій робочій групі з питань санкційної політики доручення повторно розглянути питання щодо позбавлення Юрія Бойка звання Героя України, невідкладно підготувати пропозиції щодо застосування санкцій і винести їх на розгляд РНБО одночасно з набранням чинності вже згаданого законопроєкту.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати