Команда Міністерства цифрової трансформації України разом з Комітетом цифрової трансформації працює над підготовкою реформи оподаткування для ІТ-галузі.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Міністерство цифрової трансформації презентувало сервіс "є-Малятко"".
Про це на своїй сторінці у Facebook зазначив заступник Міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков.
За його словами, пропонується обговорити єдиний податок для юридичних осіб без обмеження обігу. "Ми пропонуємо встановити його на рівні 4-7%. І ні, ми не певні, що це єдине правильне рішення. Але, провівши години аналізу, вважаємо це найкращою ідеєю, яка дозволить буквально створити індустрію, в які буде працювати не 200 тис. юридично не пов’язаних між собою ФОПів, а повноцінні прозорі компанії", - розповів він.
Так, відповідно до цього режиму, юридичні особи-експортери послуг сплачуватимуть єдиний податок, та буде податковим агентом для співробітника, сплачуючи 2 ЄСВ та військовий збір. Наразі обговорюються такі вимоги до тих, хто приєднується до такого режиму:
- компанія із кількістю співробітників більше 10;
- частка експорту у прибутку - більше 75%;
- частка зарплатного фонду у собівартості - більше 75%;
- середня зарплатня - не менше 5 мінімальних ЗП.
На думку пана Борнякова, це створить:
- легальні умови праці для галузі;
- зробить її привабливішою для інвестицій, створивши прозору зрозумілу корпоративну структуру;
- створить рівні конкурентні умови;
- створить умови для експорту інших сервісів.
Водночас модель зберігає механізм забезпечення соціальних гарантій працівників та не збільшує податкового навантаження та адміністрування. Адже з одного боку для ІТ-компаній вводиться податок та звітність, а з іншого - скасовується низка податків для працівників.
Детальний аналіз ситуації та опис пропозицій - за посиланням.
Нагадаємо, Уряд змінив правила доставки та вручення судової повістки.