24 березня 2020, 18:42

Уряд хоче посилити права споживачів комунальних послуг

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Комітет з питань інтеграції України з Євросоюзом готує висновки щодо відповідності праву ЄС і міжнародно-правовим зобов’язанням України законопроектів про посилення захисту прав споживачів комунальних послуг.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Зміна закону про СБУ: законопрооект хочуть відправити на повторне перше читання".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

У Комітеті з питань інтеграції України з ЄС на опрацюванні перебуває два законопроекти -  № 3097 та № 3097-1, якими передбачено внесення змін до деяких законів України з метою захисту прав споживачів комунальних послуг.

Зокрема, змінами до Законів України “Про житлово-комунальні послуги” та “Про захист прав споживачів” пропонується запровадити компенсацію споживачеві в десятикратному розмірі, якщо він зможе у судовому чи позасудовому порядку довести, що вартість, вказана в отриманих ним платіжках, завищена або нарахована з порушенням умов договору та (або) Закону. Компенсація нараховуватиметься в десятикратному розмірі від повної вартості, нарахованої з порушенням умов договору для оплати споживачем.

Як зазначається, законопроектом №3097-1 пропонується скасувати нарахування та сплату пені, у разі несвоєчасної сплати за житлово-комунальні послуги. Також пропонується встановити, що штраф (пеня), у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживачу на суму боргу не нараховується. 

Окрім того, проектом передбачено запровадити мораторій на примусове виселення із житла, примусове стягнення житла, припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг.

При цьому, мораторій не поширюється на боржників, середньомісячний сукупний дохід сім’ї яких, у розрахунку на місяць за попередній рік, становить не менше п’ятикратного розміру прожиткового мінімуму для сім’ї.

Свій висновок щодо того, чи не суперечать запропоновані законопроекти № 3097 і №3097-1 праву ЄС та міжнародно-правовим зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію, Комітет з питань інтеграції України з ЄС оприлюднить на найближчому засіданні.

Нагадаємо, Рада передала медикам Києва ще 25 автомобілів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати