02 липня 2020, 17:23

Уникнення подвійного оподаткування: умови зарахування "іноземного" податку на прибуток

Вісник ДФСУ

У разі отримання доходу з іноземних джерел і сплати сум податку на прибуток підприємств (далі – податок) суб’єктами господарювання за кордоном, такі суми податку зараховуються під час сплати ними податку в Україні. При цьому зарахуванню підлягає сума податку, розрахована за правилами, встановленими розділом ІІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ). 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ПДФО: як оподатковується продаж будинку, якщо протягом року продано гараж?"

Зазначається, що розмір зарахованих сум податку з іноземних джерел протягом податкового (звітного) періоду не може перевищувати суми податку, що підлягає сплаті в Україні таким платником податку протягом такого періоду. 

Так, не підлягають зарахуванню у зменшення податкових зобов’язань такі податки, сплачені в інших країнах: 

  • податок на капітал/майно та приріст капіталу; 
  • поштові податки; 
  • податки на реалізацію (продаж); 
  • інші непрямі податки незалежно від того, підпадають вони під категорію прибуткових податків чи оподатковуються іншими податками згідно із законодавством іноземних держав. 

Таким чином, зарахування сплачених за митним кордоном України сум податку здійснюється за умови подання письмового підтвердження контролюючого органу іншої держави щодо факту сплати такого податку та за наявності чинного міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування доходів. 

Норми встановлено пп. 141.4.9 п. 141.4 ст. 14 ПКУ. 

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати