11 червня 2015, 16:29

Укрзалізниця матиме європейську трирівневу систему управління – міністр інфраструктури

Урядовий портал

Міністерство інфраструктури розробило статут та організаційну структуру ПАТ «Українська залізниця», які сьогодні, 11 червня, в Будинку Уряду представив очільник відомства Андрій Пивоварський, повідомляє Урядовий портал.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Щодо корпоратизації Укрзалізниці ми наразі йдемо за графіком. Як і очікувалось, до кінця червня Фонд держмайна повинен підтвердити оцінку майна підприємства. Сьогодні презентуємо статут та організаційну структуру (ПАТ «Українська залізниця». – ред.). По організаційній структурі ми не будемо чекати корпоратизації», - зазначив Міністр.

За словами Андрія Пивоварського, пропонується перейти до трирівневої системи управління: Кабінет Міністрів України та Міністерство інфраструктури – Наглядова рада – Правління. І відповідно, з чітким розподілом функцій та компетенцій: Мінінфраструктури та Кабінет Міністрів відповідатимуть за стратегічний розвиток, Правління і Наглядова рада – за операційні та бізнес-рішення.

Зокрема, до Наглядової ради можуть входити не лише представники операційного менеджменту, а й незалежні експерти, в тому числі  іноземні.

«Насправді ми зараз активно почали  пошук таких незалежних директорів-іноземців по всій Європі. Вже проводили інтерв’ю з зацікавленими людьми з Польщі, Німечинни, з Литви», - повідомив Міністр.

Андрій Пивоварський також зазначив, що Голова правління також входитиме до Наглядової ради. Більш того, всі члени правління матимуть свої функціональні напрямки.

Тобто у новій структурі буде застосовуватись принцип «гарного господаря»: кожна з вертикалей підпорядковується конкретному члену правління, який є відповідальною особою за цю функцію в компанії, її плани та результати діяльності.

 «Старожили мені пояснили,  що ніколи не ставилось завдання ні щодо інформатизації, ні щодо аналітики, ні щодо казначейства, тому що якщо все це зробити, то буде прозорість, буде зрозуміло, куди гроші йдуть, звідки з’являються. І це не потрібно було. Змінюємо ситуацію. Нам це потрібно. Зрозуміти, де Укрзалізниця заробляє, де втрачає чи як використовує гроші», - підкреслив Міністр.

Більше того, за його словами, в процесі реформування підприємства одним із основних завдань стоїть «почати омолоджувати управлінську кров і за рахунок резервів Укрзалізниці».

«І ще  одне завдання - це вести активний діалог з профспілками. Нам потрібно почати дискусію щодо модернізації соціального пакету для працівників Укрзалізниці. І цей діалог вже почався», - наголосив Міністр.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати