08 січня 2024, 19:08

Українці взяли кредити на придбання житла на майже 10 млрд грн

Пресслужба Мінекономіки

За перший тиждень 2024 року майже 100 українських родин взяли кредити на придбання житла за програмою єОселя. Від початку дії програми кредити отримали 6 411 родин на загальну суму майже 10 млрд грн, повідомила пресслужба Мінекономіки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "За 2023 рік до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 441,9 млрд гривень".

Понад 1000 з них взяли кредити на умовах масової іпотеки. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.

"Понад 1000 родин отримали кредити на умовах масової іпотеки, яка з серпня минулого року доступна всім українцям, що не мають власного житла або потребують покращення житлових умов. Такі кредити надаються під 7%. Загалом, на умовах масової іпотеки банки вже видали українцям кредитів на майже 2 млрд грн. За перший тиждень нового року за програмою єОселя було видано майже 100 кредитів", – зазначила Надія Бігун.

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 88 кредитів на 134 млн грн, серед яких: кредити під 3% отримали 55 військовослужбовців та силовиків, 8 педагогів, 9 медиків та 1 науковець; кредити під 7% отримали 15 українців без власного житла.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (66 кредитів) та у забудовника (21). Також один українець взяв кредит на купівлю квартири, яка будується.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

  • Київської області – 26;
  • міста Києва – 9;
  • Одеської та Сумської областей – по 6;
  • Хмельницької, Рівненської та Вінницької областей по 5.

У міністерстві нагадали, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших категорій учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян ставка іпотеки становить 7%.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати