09 жовтня 2020, 14:29

Україна виконала свої зобов’язання для заключення Угоди АСАА

ЄБА

Днями у Брюсселі відбувся Саміт Україна – ЄС за участі вищого політичного керівництва сторін, в тому числі Президента України Володимира Зеленського, Президента Європейської Ради Шарля Мішеля та Віцепрезидента Європейської Комісії Жозепа Боррелла.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Саміт Україна – ЄС: які угоди були підписані"

В ході Саміту сторони підтвердити курс на зміцнення політичної асоціації та економічної інтеграції між Україною та Європейським Союзом на основі Угоди про Асоціацію та підкреслили необхідність продовження тісної співпраці з метою зміцнення верховенства права, просування реформ, сприяння сталому економічному зростанню, підтримки екологічних та цифрових трансформацій.

Окрема увага в ході Саміту була приділена Поглибленій та всеохоплюючій зоні вільної торгівлі між Україною та ЄС, що була впроваджена в січні 2016 року та сприяла збільшенню двосторонніх торгових потоків приблизно на 65%, про що було відзначено в Спільній Заяві за результатами Саміту.

Іншим важливим для бізнесу питанням, що обговорювалося в ході Саміту, є початок попередньої оцінки готовності України до заключення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угода АСАА – Agreements on Conformity Assessment and Acceptance of Industrial Goods) або про так званий «промисловий безвіз». Підписання цієї Угоди дозволить вільно експортувати українські товари до ЄС і навпаки без проходження додаткових процедур оцінки відповідності. Це дозволить усунути чинні бар’єри та суттєво зекономить час та ресурси бізнесу на проходження зайвих процедур.

«Прийняття Угоди АСАА дасть відчутний поштовх розвитку торгівлі з ЄС, зокрема стимулюватиме нарощування об’ємів українського експорту. Ми були раді приєднатися експертним складом Асоціації до розробки та адаптації українського технічного регулювання до практик та норм ЄС, що наблизило нас до підписання Угоди. Тепер м’яч на полі у європейських колег, сподіваємося, що прийняття промислового бізнесу не забариться», - коментує Світлана Михайловська, заступник директора з представництва інтересів компаній-членів Асоціації.

Саме тому Європейська Бізнес Асоціація послідовно підтримувала зусилля українських органів влади, направлені на виконання так званого «домашнього завдання» або гармонізацію законодавства України у відповідності до директив ЄС. Так, наприклад, бізнес-спільнота активно долучалася до розроблення та прийняття технічних регламентів, необхідних для підписання АСАА в перших трьох пріоритетних напрямках (безпека машин, низьковольтне обладнання, електромагнітна сумісність), так само як і до прийняття змін до рамкового горизонтального законодавства, зокрема законів про технічні регламенти та оцінку відповідності, про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції, тощо. Фактично, із прийняттям останнього наприкінці 2019 року Україна завершила виконання свого «домашнього завдання».

Тож ми сподіваємося, що попередня оцінка готовності України до заключення Угоди АСАА дасть позитивні результати, що дозволить нарешті запровадити взаємний «безвізовий режим» для промислових товарів у перших трьох пріоритетних сферах. Водночас для бізнесу важливим є розширення Угоди АСАА на нові сектори, як-то радіообладнання, екологічний дизайн, медичні вироби та інше.

Нагадаємо, Укрпошта отримає €30 мільйонів кредиту ЄІБ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати