07 жовтня 2020, 10:30

Саміт Україна – ЄС: які угоди були підписані

Офіційне інтернет-представництво Президента України

У Брюсселі на полях 22-го Саміту Україна – Європейський Союз у присутності Президента України Володимира Зеленського та Президента Європейської ради Шарля Мішеля було підписано низку двосторонніх документів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Проєкт держбюджету 2021: інфографіка"

Про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента України.

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина та член Європейської комісії з питань європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення ЄС Олівер Варгеї підписали:

  • Угоду між урядом України та Європейською комісією про фінансування заходу «Програма ЄС «Міцні регіони».

 Документ має сприяти залученню допомоги ЄС для підвищення стійкості України, зокрема до гібридних загроз і дестабілізаційних ситуацій, як-от пандемія COVID-19, а також збільшення потенціалу України з розбудови миру. Загальний внесок ЄС у межах Угоди становить 30 мільйонів євро.

  • Угоду між урядом України та Європейською комісією про фінансування заходу «Механізм розвитку громадянського суспільства України».

Документ має на меті допомогу ЄС для зміцнення демократії в Україні. Загальний внесок ЄС у межах Угоди – 20 мільйонів євро.

  • Угоду між урядом України та Європейською комісією про фінансування заходу «Кліматичний пакет для стабільної економіки: (CASE) в Україні».

Угодою передбачається розробка та реалізація політики й заходів, які ефективно підтримують перехід до кліматично нейтрального, чистого, ресурсоефективного та безпечного енергопостачання та споживання; підтримка пом’якшення змін клімату за рахунок скорочення викидів парникових газів та речовин, що руйнують озоновий шар; стимулювання переходу до чистої та кругової економіки. Загальний внесок ЄС у межах Угоди становить 10 мільйонів євро.

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов і віце-президент Європейського інвестиційного банку Тереза Червінська підписали Угоду між урядом України та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) про фінансування проекту «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Метою укладення Угоди є залучення допомоги Європейського інвестиційного банку на фінансування заходів, спрямованих на удосконалення процесу термомодернізації громадських будівель в Україні. Загальний внесок ЄІБ у межах Угоди становить 300 мільйонів євро.

Нагадаємо, Укрпошта отримає €30 мільйонів кредиту ЄІБ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати