20 березня 2023, 17:19

Україна та Велика Британія підписали Угоду про цифрову торгівлю: про що мова

Пресслужба Мінекономіки України

20 березня відбулася церемонія підписання Угоди про цифрову торгівлю між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії. Угода є правовим фундаментом для більшого розвитку цифрової економіки – від електронної комерції до кібербезпеки – торгівлі цифровими продуктами та послугами між Україною та Великою Британією, повідомила пресслужба Мінекономіки України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Соломчук: Через агресію рф в Україні не можна засіяти близько 20% с/г земель".

Як зазначається, це торгова угода нового покоління – орієнтована передусім на запобігання появи бар‘єрів у майбутньому. У міністерстві повідомили, що це важливо, адже держави у світі дедалі сильніше регулюють цифрову сферу. Для українських ІТ компаній збереження вільного доступу на ринки – базова умова подальшого розвитку.

З української сторони документ підписала перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко, з британської – державний секретар з питань бізнесу та торгівлі, президент Ради з питань торгівлі та міністр у справах жінок та рівності Кемі Баденох.

"Сьогоднішня подія – це справді ключовий момент у наших двосторонніх відносинах, ще один великий крок до розширення співпраці між українським та британським бізнесом. Реалізація Угоди поглибить участь України в глобальних ланцюгах постачань, сприятиме розвитку МСП та участі жінок у цифровій економіці, а також зменшить перешкоди для участі у глобальній цифровій торгівлі", – зазначила Юлія Свириденко.

Перший віцепрем’єр-міністр України також підкреслила важливість сьогоднішньої події з точки зору відбудови України. Так, підписання Угоди закладе основу для практичного наповнення Конференції з питань відновлення України, яка відбудеться у Лондоні у червні цього року, та посилить українсько-британське інвестиційне партнерство. Крім того, прийдешня Конференція, заявили в Мінекономіки, значно сприятиме мобілізації міжнародної підтримки для економічної та соціальної стабілізації України та післявоєнного відновлення.

Зі своєї сторони Кемі Баденох зазначила, що Велика Британія продовжить і надалі залишатися з Україною в її боротьбі проти російської агресії. Вона підкреслила, що Велика Британія зацікавлена в розвитку партнерства між бізнесом обох країн, подальшій лібералізації торгівлі та реалізації спільних проєктів із відбудови України.

Україна стала другою країною у світі, з якою Велика Британія підписала Угоду про цифрову торгівлю. Першою такою країною став Сінгапур.

Довідково

Угода про цифрову торгівлю доповнює Угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії. Угода набуде чинності після виконання всіх внутрішньодержавних процедур.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати