Найближчим часом Україна планує приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту, або так званого «митного безвізу».
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Уряд спростив механізм передання дитини, евакуйованої на територію іншої держави, в сім’ю усиновлювачів"
Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 24 травня, повідомляє Урядовий портал.
«Цей документ — основа для переміщення товарів між країнами-членами ЄС. Ми вже застосовуємо відповідну комп’ютеризовану систему NCTS, і технічно готові приєднатися до Конвенції. Таке приєднання дозволить значно прискорити проходження митниці та пришвидшити потік товарів. Це краща якість митниці та нові можливості для українського бізнесу», — підкреслив Денис Шмигаль.
Крім того, Україна готується підписати з Європейським Союзом Угоду про лібералізацію автомобільних вантажних перевезень. Як відзначив Прем’єр-міністр, Європейська комісія вже рекомендувала країнам-членам ухвалити таке рішення.
«Робота в цьому напрямку йде активними темпами, адже в умовах блокування наших портів нам потрібно максимально збільшувати можливості західного кордону», — додав очільник Уряду.
Україна активізувала відкриття і нових пунктів пропуску. Як відзначив Прем’єр-міністр, уже найближчим часом буде відкрито два таких пункти на західному кордоні.
«Перед Мінінфраструктури, Держприкордонслужбою та митницею стоїть завдання у найближчі півроку створити пункти пропуску там, де вже є підведені автомобільні дороги або там, де можна оперативно такі дороги підвести», — сказав Денис Шмигаль.
Аби з’єднати українську залізницю з європейською, Україна також розпочне етапне будівництво європейської колії. За словами Глави Уряду, спочатку це буде сполучення великих вузлів та великих міст, а далі поступове розширення по всій країні.
Крім того, Прем’єр-міністр зауважив, що Україна невдовзі планує досягти результату в приєднанні до роумінгового простору ЄС та до єдиної зони платежів у європейській валюті SEPA. Перше, за його словами, дасть можливість здійснювати дзвінки між ЄС та Україною без додаткових витрат, а також дозволить українцям користуватися мобільним інтернетом за домашніми тарифами. Приєднання України до Єдиної зони платежів, як відзначив Денис Шмигаль, може відбутися вже влітку і дасть змогу робити перекази у євро без жодних комісій.