Міністерство цифрової трансформації розпочинає роботу над впровадженням кваліфікованого електронного підпису Смарт-Дія у мобільний застосунок Дія.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Україна - №1 у світі з використання криптовалют, - Мінцифри".
Про це повідомляє прес-служба Мінцифри у Telegram.
Постанову, що дала старт реалізації експериментального проекту, ухвалив Кабінет Міністрів України на засіданні Уряду 2 вересня.
Зазначається, що експеримент передбачає можливість віддаленої ідентифікації громадян за допомогою мобільного застосунку Дія для отримання кваліфікованого електронного підпису Смарт-Дія. Це означає, що користувачі Дії зможуть отримувати кваліфікований електронний підпис безкоштовно та повністю онлайн.
"Смарт-Дія - це короткостроковий кваліфікований електронний підпис у Дії, що діятиме до 5 хвилин. Він зберігатиметься у захищеному середовищі кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг та гарантуватиме найвищий рівень довіри й безпеки", - йдеться у повідомленні.
Так, зі Смарт-Дією стане простіше:
- підписувати різноманітні документи;
- отримувати адміністративні, комерційні та фінансові послуги.
Зокрема, користувачі мобільного застосунку Дія зможуть отримувати КЕП Смарт-Дія повністю онлайн.
Як це відбуватиметься?
1. Дія надсилатиме запит до Єдиного державного демографічного реєстру та єдиної інформаційної системи МВС для здійснення віддаленої ідентифікації користувача.
2. Протягом 6 місяців на основі підтверджених даних у Дії за запитом формуватиметься короткостроковий КЕП. Підтвердження запиту - за допомогою технології розпізнавання обличчя.
3. Після завершення терміну - повторна процедура ідентифікації у додатку.
Проект реалізується у партнерстві з Міністерством внутрішніх справ та Державною міграційною службою України.
Нагадаємо, понад 2000 українських шкіл підключать до високоякісного інтернету.