29 січня 2021, 13:25

У ВРП спростовули твердження про наявність упередженого підходу до розгляду скарг на суддів ВАКС

Прес-служба ВРП

У засобах масової інформації поширюються заяви про вибірковий підхід Вищої ради правосуддя до розгляду дисциплінарних скарг та тиск на суддів Вищого антикорупційного суду. В тому числі заява суддів Вищого антикорупційного суду щодо забезпечення гарантій незалежності, схвалена зборами суддів цього суду.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Судді ВАКС схвалили заяву щодо забезпечення гарантій незалежності Вищого антикорупційного суду".

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

У ВРП вважають ці заяви маніпулятивними та такими, що спрямовані на дискредитацію конституційного органу.

Так, ВРП повідомляє, що зі 152 скарг на дії суддів Вищого антикорупційного суду, які надійшли у минулому році, щодо 102 скарг прийнято рішення про повернення їх скаржникам або про відмову у відкритті дисциплінарної справи. Тобто дві третини скарг на суддів ВАКС визнані ВРП безпідставними.

Зокрема, за даними автоматизованої системи діловодства ВРП, до Вищої ради правосуддя впродовж 2020 року надійшло 152 дисциплінарні скарги на дії суддів Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, з них:

- 48 скарг залишено без розгляду та повернено скаржникам членами Вищої ради правосуддя;

- 2 скарги залишено без розгляду та повернено скаржникам Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя;

- за результатами розгляду 52 скарг прийнято рішення про відмову у відкритті дисциплінарної справи;

- за результатами розгляду 9 скарг прийнято 4 ухвали про відкриття дисциплінарних справ. За результатами розгляду дисциплінарних справ (відкритих за 3 скаргами) прийнято 2 рішення про притягнення 2 суддів до дисциплінарної відповідальності та застосовано до них дисциплінарне стягнення у виді попередження та 1 рішення про відмову у притягненні судді до дисциплінарної відповідальності та припинення дисциплінарного провадження (6 дисциплінарних скарг наразі не розглянуті);

- 41 скарга перебуває на попередньому вивченні та перевірці у членів Вищої ради правосуддя. 

У ВРП вчергове наголосили, що рішення Ради щодо всіх без винятку суддів ґрунтуються виключно на законі, та закликає оцінюючи діяльність ВРП, керуватися не суб’єктивними думками, а спиратися на факти, реальні статистичні дані та мотивовані рішення ВРП.

Нагадаємо, ВРП переглянула дисциплінарну справу стосовно колишнього судді Олега Бачуна.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати