17 лютого 2020, 17:14

У "тіні" перебуває близько чверті економіки України

Прес-служба НБУ

Четверту частину від офіційного ВВП України, або 846 млрд гривень, становлять тіньові операції. Такі перші результати дослідження стану тіньової економіки в Україні, що провела компанія Ernst & Young за підтримки Mastercard у рамках укладеного Меморандуму про співробітництво з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Національним банком України та Державною службою статистики України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Частка проблемних кредитів в українських банках впала нижче 50%".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Попередні результати дослідження "Зниження рівня тіньової економіки України через використання електронних платежів" були презентовані під час робочої зустрічі з представниками низки державних органів у Національному банку України. За результатами дослідження, 846 млрд гривень або 23,8% від офіційного ВВП за 2018 рік, перебуває в тіні, з них:

  • 19,7% ВВП (702 млрд грн) становить готівкова тіньова економіка,
  • 4,1% ВВП (144 млрд грн) - домашнє виробництво товарів для власного кінцевого використання, тобто - негрошова тіньова економіка.

Дослідження в Україні свідчить, що більше чверті (26,2%) обсягу "готівкової тіньової економіки" (це 5,3% ВВП або 190 млрд грн) - це "наслідкова тіньова економіка", де ініціаторами розрахунку готівкою є обидві стороні - і продавець, і покупець. Решта (73,8%) загального обсягу української тіньової економіки (або 14,4% ВВП - 512 млрд грн) - це "пасивна тіньова економіка", ініціатором якої є продавець.

Читайте також: "Банки-нерезиденти можуть торгувати між собою гривнею".

Також дослідження, крім оцінки рівня тіньової економіки, містить також спектр потенційних заходів для зменшення "пасивної тіньової економіки" та стимулювання розвитку безготівкових платежів. Загалом на зменшення тіньової економіки може впливати запровадження здійснення соціальних виплат виключно у безготівковій формі, податкових пільг, встановлення торговельних POS-терміналів представниками малого та середнього бізнесу, а також додаткове стимулювання торговців та споживачів до проведення безготівкових розрахунків. 

Нагадаємо, обсяги переказів у межах України щороку зростають.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати