12 травня 2021, 19:04

У США досліджують можливість створення цифрового долара

Представники американського некомерційного проєкту Digital Dollar заявили, що впродовж наступних 12 місяців запустять п’ять пілотних програм для перевірки можливості використання та запуску цифрової валюти центрального банку США.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Криптовалюти в деклараціях чиновників: показати не можна сховати"

Про це повідомляє веб-сайт Reuters.

Приватні пілотні проєкти фінансуватимуться компанією Accenture Plc (ACN.N), яка працювала над низкою програм щодо цифрової валюти в Канаді, Сінгапурі та Франції. До роботи над проєктами залучатимуться фінансові фірми, роздрібні торговці та громадські організації. Метою є отримання даних, які могли б допомогти американським політикам розробити цифровий долар.

Проєкт Digital Dollar, розроблений у партнерстві Accenture та Фондом цифрових доларів, був створений минулого року для сприяння дослідженням цифрової валюти центрального банку США (CBDC).

«Щотижня по всьому світу виходять конференції та документи про CBDC на основі даних інших країн», – сказав Крістофер Джанкарло, колишній голова Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами та співзасновник Фонду цифрових доларів. «Чого там немає, так це точних даних та тестування з боку Сполучених Штатів, які потрібні для підтримки цієї дискусії. Тому ми прагнемо отримати реальні дані».

CBDC – це цифровий еквівалент банкнот і монет, що дає власникам право прямої цифрової вимоги до центрального банку і дозволяє їм здійснювати миттєві електронні платежі. Хоча дебетові картки або платіжні програми є формою цифрових готівкових коштів, ці операції здійснюються комерційними банками на основі кредитування центральним банком. Врегулювання цієї ситуації може бути тривалим, також такі дії, як правило, є платними. Водночас криптовалюти контролюються приватними суб’єктами. Центральні банки у всьому світі, у тому числі в Китаї та Європі, активізують проєкти CBDC, щоб «відбивати» загрози криптовалют та вдосконалювати платіжні системи.

Як «охоронець» найбільш широко використовуваної у світі валюти, Федеральна резервна система США рухається більш обережно. Вона співпрацює з Массачусетським технологічним інститутом над створенням технологічної платформи для гіпотетичного цифрового долара. Сполучені Штати підтримують включення американських цінностей, таких як конфіденційність, свобода торгівлі та слова, у розвиток CBDC. «Життєво важливо, щоб США утвердили лідерство, як це було в попередніх технологічних інноваціях», – додав Джанкарло. Цифровий долар також може сприяти вирішенню питання щодо перешкоджання комісією з транзакції доступу багатьох американців до основних фінансових послуг.

Пілотні програми, три з яких розпочнуться протягом найближчих двох місяців, доповнять проєкт Digital Dollar шляхом генерування даних про функціональне, соціологічне, ділове використання, переваги та інші аспекти цифрового долара. Дані мають бути висвітлені публічно. Девід Трейт, старший керуючий директор Accenture, сказав, що CBDC існуватимуть поряд з іншими формами фізичних та електронних грошей, а не замінятимуть їх.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати