16 лютого 2024, 14:50

У Раді пропонують скасувати дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства

Скасування дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства може стати першим кроком у процесі оновлення ринку праці. Про це йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту №11006 від 09.02.2024 "Про внесення змін до деяких законів України щодо скасування дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Посвідчення заповіту секретарем сільської ради: умови та правові наслідки для кваліфікації заповіту нікчемним".

Законопроєкт передбачає лібералізацію процедури працевлаштування іноземних громадян в Україні шляхом скасування вимоги до працедавців отримувати дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

"Це дозволить зняти додаткове навантаження на підприємця, який зацікавлений у швидкому подоланні нестачі робочої сили. Водночас це стимулюватиме державу переглянути власну міграційну політику, яка зараз розглядає іноземця як особу від якої потрібно захищатись, створюючи штучні перепони на його шляху у працевлаштуванні в Україні. Натомість держава як інститут повинна розглядати іноземця в контексті того, яку роботу він може виконувати, яка потреба нашої економіки у відповідних фахівцях, наскільки український роботодавець потребує такого роду кваліфікації"– йдеться в документі.

Так, законопроєктом передбачається внести зміни до Закону України “Про зайнятість населення” та Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”, шляхом виключення положень про дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

У пояснювальній записці вказано, що ще до початку повномасштабного вторгнення Україна стикалася з нестачею робочої сили. Однак зараз, коли понад 6 мільйонів українців були вимушені виїхати за кордон, економічна ситуація в країні стала ще більш критичною.

За оцінкою Міністерства економіки, протягом наступних десяти років Україні доведеться додатково залучити 4,5 млн співробітників на ринок праці, у тому числі для повоєнної відбудови та економічного відновлення.

На думку Українського інституту майбутнього, кількість працездатного населення в Україні скоротиться до 10 млн осіб. Україна щорічно втрачатиме близько 60 мільярдів доларів, якщо не поверне своїх громадян. Скорочення кількості людей призведе до зменшення споживчих витрат, а значить до звуження внутрішнього ринку і до обмеження росту ВВП. Водночас кризи на ринку праці та в пенсійній системі неминучі: до 2050 року майже третина населення в Україні буде старше 60 років, а потреба України в мігрантах з інших держав зростатиме до 1-1,2 млн людей на рік.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати