07 квітня 2020, 11:42

У Раді пропонують надати право прокурору проводити огляд особи

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №3303 від 03.04.2020 р. "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо спрощення та удосконалення діючих норм Закону з метою уникнення покарання винними особами та розвантаження судових органів".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КСУ пропонують перемістити до Харкова: з'явився текст законопроекту".

Законопроектом пропонується продовжити строк надання письмової підозри внаслідок складності провадження до 48 годин, оскільки "24 години є незначним проміжком часу для підготовки обгрунтованого повідомлення про підозру затриманій особі, якщо йдеться, наприклад, про одночасне затримання багатьох осіб". Також передбачено включення положень про збирання доказів до ст. 245 КПК України, що спрощує, наприклад, збирання документів зі зразками почерку, підпису особи, відпуску печаток, штампів тощо.

Законопроект передбачає здійснення освідування на підставі постанови слідчого або прокурора та, за необхідності, судового-медичного експерта або лікаря, що дозволить спростити організацію проведення даної слідчої дії, при чому зменшить навантаження на прокурора у кримінальному провадженні. При цьому проект закону дозволить в ході проведення слідчого експерименту вилучати речі, які можуть бути доказами у кримінальному провадженні.

Крім цього, законопроект надає право прокурору проводити огляд не тільки місцевості, приміщення, речей, документів, а й особи. В діючій нормі не зазначено положення щодо огляду особи, що не узгоджується з положеннями Закону України "Про Національну поліцію", якими передбачено "поверхневу перевірку і огляд". Тому, як зазначається у пояснювальній записці, відповідна норма усунить протиріччя між КПК  України та Законом України "Про Національну поліцію". Водночас права особи, яку оглядатимуть, не будуть порушені, оскільки йдеться саме про огляд, а не обшук чи освідування особи, порядок організації і проведення яких певним чином обмежує права особи.

Також документ дозволить уникнути випадків передчасного звільнення підозрюваних при зволіканні під час ознайомлення з матеріалами досудового розслідування та унеможливлює використання в якості застави коштів, здобутих незаконним способом.

Читайте також: "Комітет Ради підтримав законопроект про економічний паспорт українця".

Як зазначається, прийняття законопроекту:

  • пришвидшить строки кримінального провадження;
  • запровадить певний перелік спрощених процедур;
  • унеможливить передчасне звільнення підозрюваних;
  • гармонізує кримінальне законодавство.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати