28 вересня 2023, 10:50

У МС ООН завершились двотижневі усні слухання по справі України проти рф

Чекаємо рішення по юрисдикції Суду

Ірина Назарчук
Ірина Назарчук журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Агент України в Міжнародному суді ООН, посол з особливих доручень МЗС України Антон Кориневич подякував у Facebook представникам 32-х держав, які долучилися до справи «Щодо звинувачень у геноциді про запобігання злочину геноциду та покарання за нього (Україна проти російської федерації; 32 держави долучилися)». Усні слухання проходили з 18 до 27 вересня в Суді (м. Гаага, Королівство Нідерланди). 

Заступником глави нашої делегації, соагентом України виступила директорка Департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ Оксана Золотарьова. 

Тут «Юридична Газета» вказала повний склад делегації від України включно з адвокатами, юридичними радниками, експертами. 

Антон Кориневич пише: «Юридична команда МЗС України та наші юридичні радники відпрацювали слухання на максимумі. Вони навели всі можливі аргументи з питань права та фактів, які показують, що Суд має юрисдикцію розглядати цю справу по суті. Ми вдячні іншим державам, що долучилися, за їхнє спільне з нами тлумачення Конвенції». 

Раніше в коментарі «Юридичній Газеті» посол з особливих доручень МЗС України додав, що доводити довелось, зокрема, хибність російської тези «якщо немає геноциду, то не можна застосовувати Конвенцію про геноцид». «В інтересах міжнародної спільноти показати, що порушувати Конвенцію про злочин геноциду можна не лише, безпосередньо вчиняючи геноцид, а й паплюжачи сенс цього найтяжчого зі злочинів у міжнародному праві», зауважив він. 

Нагадаємо, що упродовж двох останніх тижнів у Міжнародному суді Організації Об’єднаних Націй тривав усний етап судочинства на відкритих слуханнях з аргументами та контрагументами виступали представники сторін спору та їхні юридичні радники. Далі за регламентом Суд обговорюватиме справу на закритих засіданнях, а також оголосить рішення на публічному засіданні. Рішення є остаточним, оскарженню не підлягає. 

У середньому в практиці Суду строк між завершенням усного провадження та безпосередньо винесенням рішення не перевищує шести місяців.

Очікуване Україною рішення стосується юрисдикції МС ООН у справі («Allegations of Genocide under the Convention on the Prevention and Punishment of the Crime of Genocide (Ukraine v. Russian Federation: 32 States intervening»). Якщо юрисдикція буде, то на даному етапі це означатиме перемогу України. Тоді далі в МС ООН розпочнуться слухання справи по суті.

Цей матеріал став можливий за сприяння:

Дизайн без назви

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати