У МОЗ України нагадали, що на період дії воєнного стану процедура проведення медико-соціальної експертизи спрощена. Про це повідомила пресслужба МОЗ України.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Україна буде забезпечена вакцинами для рутинних щеплень як мінімум до весни".
Зокрема, медико-соціальна експертна комісія (далі – МСЕК) здійснює свої функції за принципом екстериторіальності.
"Інакше кажучи, людина може пройти медико-соціальну експертизу незалежно від місця реєстрації, а за місцем фактичного перебування особи. Крім цього, якщо пацієнт не має змоги особисто прийти на огляд МСЕК, рішення ухвалюється заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я. Варто наголосити, що для людей, термін переогляду інвалідності яких припав на цей період і які не можуть пройти обстеження й оформити направлення на МСЕК, строк повторного огляду вважається продовженим на весь час дії воєнного стану та впродовж пів року після його припинення/скасування", – йдеться в повідомленні.
Як знайти адреси та контакти МСЕК?
Так, Національний контакт-центр МОЗ – 0 800 60 20 19 – надає безоплатні консультації. Українці можуть отримати відповідь на будь-яке запитання зі сфери охорони здоров’я, зокрема, і як продовжити термін дії інвалідності.
Також, якщо під час проходження медико-соціальної експертної комісії порушують ваші права, зокрема у вас вимагають гроші за проходження МСЕК, звертайтеся до контакт-центру. Там є інформація щодо контактів і місця розташування усіх медико-соціальних експертних комісій в Україні.
Дійсні контакти МСЕК – за посиланням.