Паралельно з реформування судової системи Міністерство юстиції працює над розвитком альтернативних інструментів вирішення спорів.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: ""Ми закликаємо нову владу посилити боротьбу з рейдерством", - бізнес-омбудсмен Марчін Свєнчіцький".
Про це повідомив Міністр юстиції України Денис Малюська, зазначає прес-служба Мін'юсту.
"Мін’юст підключається до розробки законодавства щодо судової реформи. Водночас ми плануємо побудувати альтернативну державним судам систему, частиною якої стане так звана "Антирейдерська комісія" та незалежні арбітражі. І в цьому процесі нам потрібна підтримка бізнес-спільноти", - наголосив Денис Малюська.
За його словами, Антирейдерська комісія є більш швидким та ефективним інструментом у порівнянні зі звичайними судами, адже вона приймає рішення впродовж 30-45 днів, тоді як суди можуть розглядати справи роками. Крім того, рішення комісії приймається невідкладно - Мін’юст відразу вносить зміни у реєстр.
"Ми прагнемо зробити так, щоб робота Комісії була прозорою. З цією метою було повністю оновлено її склад. Найближчим часом також буде оновимо склад тих осіб, які здійснюють обробку поданих скарг. Процедура розгляду скарг повністю зміниться. Крім цього, вже до кінця року ми плануємо впровадити можливість розгляду найбільш складних рейдерських кейсів впродовж 24 годин", - зазначив очільник відомства.
Іншою альтернативою, за словами Дениса Малюськи, є арбітражі, які можуть стати ефективним конкурентом державним судам.
"Це будуть незалежні арбітражники, які мають хорошу репутацію. Наразі Мін’юст працює над тим, щоб запустити цю систему. Сама схема роботи арбітражів активно обговорюється, проводитимуться консультації з відомим міжнародними арбітражами, щоб у результаті ми отримали дійсно працюючу та ефективну систему", - розповів Міністр юстиції.
Нагадаємо, оголошено конкурс на посади керівників міжрегіональних управлінь Мін'юсту.