10 березня 2021, 11:32

У лютому 2021 року інфляція уповільнилася до 1% за місяць

Прес-служба Мінекономіки

Споживча інфляція в лютому 2021 року очікувано уповільнилася до 1% за місяць (з 1,3% у січні), що переважно пов’язано зі зниженням тарифного тиску.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінекономіки відстояло законність антидемпінгових заходів щодо імпорту газобетонних блоків з Білорусі"

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Так, згідно з даними Держслужби статистики, у лютому, на відміну від січня, ціни/тарифи в групі “Житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива” знизилися на 1,8% (підвищення на 6% у січні). Зокрема, завдяки рішенню Уряду тарифи на газ для населення загалом було знижено на 6,6% за місяць (більшість газопостачальних компаній встановили ціну на газ рівні 6,99 грн/куб. метр, а деякі компанії встановили навіть нижчу ціну).

Також в лютому на 3,5% знизились ціни на одяг і взуття, порівняно з січнем.

З продуктів харчування подешевшали яйця, кисломолочна продукція, свинина. Водночас дещо зросли ціни на молоко (1%), м’ясо та м’ясопродукти (1,2% ), масло та макаронні вироби (1,3%), рибу (1,5%), хліб (2,3%). Найбільше подорожчали цукор (5,5%), овочі (6,3%), соняшникова олія (7,6%), що спричинене сезонними факторами.

Серед зовнішніх факторів, що вплинули на цінову ситуацію, слід виділити вплив стрімкого зростання цін на світовому ринку, зокрема на енергоносії, що підтримало зростання внутрішніх цін, зокрема паливно-мастильних матеріалів (на 7,3%).

У подальшому очікується, що інфляція на споживчому ринку, попри тимчасові цінові коливання на деяких товарних ринках та певне прискорення впродовж першої половини цього року, хоч і перевищить цільовий рівень Національного банку, але загалом така ситуація не призведе до зміни середньострокового тренду на уповільнення інфляційних процесів та не формуватиме негативних умов для розвитку економіки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати