11-12 листопада 2024 року в Люксембурзі українська делегація України бере участь у двосторонніх зустрічах з Європейською Комісією у межах офіційного скринінгу відповідності законодавства України праву ЄС. Про це повідомила пресслужба Мін'юсту.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Уряд схвалив проєкт Державного бюджету на 2025 рік до другого читання".
Українську делегацію очолює головний перемовник, віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністр юстиції України Ольга Стефанішина. Як зазначається, такі зустрічі є частиною переговорного процесу вступу країни до Європейського Союзу.
Зустрічі присвячені переговорному Розділу 18 "Статистика". У Мін'юсті розповіли, що цей розділ є завершальним у блоці питань, що входять до кластера 1 "Основи процесу вступу до ЄС", який вважається визначальним впродовж всього процесу переговорів про вступ. Зустрічі відбуваються у гібридному форматі.
Ольга Стефанішина вказала, що, попри триваючу повномасштабну війну, українська статистика продовжує якісні трансформації для адаптації стандартів Євросоюзу. Урядовиця наголосила, що Україна очікує на звіт Єврокомісії щодо скринінгу по Кластеру 1: "Ми залишаємось відданими на шляху фундаментальних трансформацій, зміцнення демократії та верховенства права в Україні, очікуємо наступних кроків щодо реалізації рекомендації Єврокомісії щодо відкриття першого кластеру у 2025 році та готові до динамічної роботи для досягнення спільної мети".
Так, українська делегація презентує стан імплементації законодавства України у сфері офіційної статистики до права ЄС, інституційну структуру та адміністративну спроможність виробників офіційної статистики, майбутні плани щодо гармонізації законодавства у сфері офіційної статистики, а також основні виклики, що стоять на цьому шляху перед національною статистичною системою України.
Делегація представить доповіді, що охоплюють такі питання:
- правова база (статистичне законодавство), інституційні рамки та адміністративна спроможність, включаючи боротьбу з корупцією;
- якість статистичних даних;
- статистична інфраструктура та методологія;
- економічна статистика;
- галузева статистика;
- статистика навколишнього середовища;
- міжгалузева статистика;
- демографічна та соціальна статистика.
До Делегації увійшли представники, зокрема, голова Держстату Ігор Вернер, Національного банку України та Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції.